Yüksekokulumuzun İlk Hasad DÖNEMİ.!

Meslek yüksek Okulumuz ilk Hasad döneminde 51 öğrencimizi mezun etti…

Haymana Yüksek okulumuz ilk mezunları olan 51 öğrencimiz, Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan tören ile diplomalarını aldı.

Törene  Ankara  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ, Haymana Meslek Yüksekokul Müdürü İsmail  Ağırbaş, Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe,  Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu,’nun yanı sıra çok sayıda öğretim görevlisi, öğrenci velisi ve çok sayıda okulumuz öğrencileri katıldılar.

Saygı durusunun ardından okunan istiklal marşı ile başlayan törende, sırası ile yapılan konuşmalarda; Haymana Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. İsmail Ağırbaş; “Okulumuzdan  bugün 51 öğrencinin mezun oluyor., bugün okulumuzda   ilk mezunlarını vermesi açısından  tarihi bir gündür. Öğrencilerimiz artık kendi ayakları üzerinde durabilecekler,  onlara azimli ve gayretli olmayı öğrettik,Hacı Aysu’nun da büyük bir heyecan içerinde olduğunu biliyorum. Yapım aşamasında çok yoruldu. Bu  okulun  Haymana’da açılmasına büyük katkı sağlayan Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve  Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu’ya teşekkür ederim. ” dedi.

Haymana Belediye Başkanı Hacı AYSU; “Haymana Meslek Yüksekokulu binasının tadilatı için yurt dışına  çıkmıştım. Beş ülke gezdim. Ancak istediğimiz bağışı toplayamadığımız  için bunalmıştım. Tam o zamanda Haymana’dan gelen telefonda   Maliye Bakanımız  Mehmet Şimşek ‘in ilçemiz Haymana’ya geldiğini öğrendim. Sayın Bakanımla telefon  görüşmem de, Bakanım bana dedi ki, “Hacı Başkan tatili bırak,  dön” Ancak kendisine tatile gitmediğimi, yüksekokul için bağış toplamaya  çıktığımı söylemiştim. Sağolsun sayın Bakanım bana yurt dışından  dönmemi ve kendisine lazım olan parayı karşılamaya çalışacağını’ söyledi  ve nitekim yüksekokulumuzun tadilatı için 1 Milyon TL yardımda bulundu.  Anlayacağınız bu okulun yapımında Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’in  büyük emeği var. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi

Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe; “İlçemizde yüksek okulun yapılmasıyla 30 yıllık bir hayal gerçeğe dönüştü.En karlı yatırım eğitime yapılan yatırımdır.  ilçemiz yüksekokulla birlikte, zenginleşmeye başladı,  sosyalleşti, Türkiye’nin tanınan bir yüzü oldu” dedi

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ; “Haymana’nın 30  yıldır hayal ettiği rüyanın bugün hasat dönemidir. Her şey Haymana’da  başladı. Bu okulun kahramanı Haymana’lılardır. Haymana Kaymakamı Hüseyin Karameşe  ve Belediye Başkanı Hacı Aysu’nun bu hayali bize iletmelerinin ardından,  biz de Ankara Üniversitesi olarak bu rüyaya sahip çıktık” dedi.
Konuşmaların ardından  Okul Birincisi olan öğrencimiz  Yusuf Baltacı, Mezunları temsilen yaptığı konuşmanın ardından Dereceye giren öğrencilere verilen plaket, mezuniyet belgeleri, Yaş kütüğüne çakılan plaket sonrası, yapılan yeminin ardından sabırsızlıkla beklenen KEP Fırlatma anında öğrenciler ve velilerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Haber : Murat ÜNLÜ/ Haymana HABER / 30.05.2012