Turgut’un Konvoy Göterisi.!

turgutun gövde gösterisiDemokrat Parti Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut düzenlediği konvoy ile rakiplerine gözdağı verdi.

Haymana Merkezde toplanan çok sayıda araç Demokrat Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut ile birlikte 18 köye konvoy düzenledi.

Turgut’un kalabalık konvoyunun ilk durağı Culuk Köyü olurken, daha sonra sırasıyla Çalış Beldesi, Durupınar,  Balçıkhisar, Bostanhöyük, Altıpınar, Yukarısebil, Yergömü, Yeşilköy, Bumsuz Beldesi, Sinanlı, Yurtbeyli Beldesi, Yaprakbayır, Ataköy, Katrancı, Kızılkoyun ve Karahoca köylerine uğradı.
konvoy5Akşama doğru Haymana’ya dönen Özdemir Turgut Ocakbaşı Cafede partililere hitaben şöyle konuştu: “Sevgili hemşerilerim nereye gidiyorsam herkesin gözlerinin içi gülüyor. Çok ciddi manada destek var. Kendileri oy vermeyi bırak, gıyabımızda müthiş bir çalışma yürütüyorlar. Hatta Haymanalı olmayan dahi çalışanlarımız var. Hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bugünkü konvoyu iki aşamalı düşünüyorduk. Şöyle 150-200 araçlık bir konvoy yapalım, daha sonra büyük konvoyu yaparız dedik. Daha sonra arkadaşlarla bunu çoğaltalım dedik. İnanırmısınız sadece mesaj çektim dostlarımıza, hemşerilerimize… Telefonla da kimseyi aramadım. Mesajla bu kadar coşkulu bir kalabalık toplanmış. Huzurlarınızda onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. 7 Saat köylerimizi gezdik. Malumunuz duymuşunuzdur, ciddi manada bir konvoy düzenledik. Herhalde sayısı bin aracın üzerindeydi… Bu coşkulu kalabalığın sevgisi bizi fazlasıyla sevindirdi. Biz diyoruz ki, bugün seçim bitmiş, bunu görüyoruz… turgutun gövde gösterisiNasıl bitmiş Özdemir Turgut lehine bitmiş… Ama daha önce de söyledim 30 Mart akşamına kadar, sandıklar açıldı, ilan yapıldı, tutanakları elimize alana kadar yine sahadayız, durmayacağız, yakın uzak demeyip bir oy fazla almak için de çalışacağız. Hatta şunu da söylüyorum, Haymana’da hiç bir parti barajı aşamayacak. Nedir, AK Parti iktidar partisi, gücü var mı? Muhakkak var, ama biz diyoruz ki bir tarih yazacağız hep beraber. Sizden istediğim o… Hepsini barajın altına çekebilirsek, o zaman önümüzdeki milletvekili seçiminde de, her siyasi partide muhakkak Haymanalı bir hemşerimizi aday göstermek zorunda kalacaklar. Bana güvenin, mevcuttan kat kat daha iyi hizmet vereceğimin sözünü veriyorum. Bizim tecrübemiz var, bu millet arkamızda olduğu sürece hizmeti söke söke alırız. Keşke mevcut başkan başarılı olsaydı da benimle birlikte 8 aday adayı karışına çıkmasaydı. Arkadaşımız plan nedir, imar nedir bilmediği gibi, Haymanamıza da hizmet verememiştir. Şurada kapı yapmış, elektrik projesini unutmuş, hemen yanında bir hemşerimizin mülkü var, Allah razı olsun yatırım yapıyor, ama imarı verirken iyice daraltmış, iyice yola kadar getirmiş. Bunlar vebaldir diyorum, bunlar ufuksuz insanların işidir diyorum. Bizim gelecek nesillere göre plan yapmamız lazım. Üstüne basa basa diyorum, imardan, plandan projeden anlamıyor… Biz seçildikten sonra herşey güllük gülüsanlık olacak demiyoruz, elimizde sihirli değnek yok, ama şunu iddia ediyoruz, mevcuttan kat kat daha iyi olacağız… Bizim 67 köyümüz var. Yarısından fazlasında blok haldeyiz… Belki de bir çok köyümüzde sandık kapatacağız… Daha fazla söze gerek yok…” dedi.
Haber: Bu haber; http://www.haymanagazetesi.org’ dan alıntıdır.