Seyyar Muayene İstasyonu Müjdesi

Seyyar-arac-muayene-istasyonu-hizmete-girdiİlçemiz Haymana da 23 noktada konuşlandırılan seyyar TÜVTÜRK istasyonlarında çiftçilerin traktörleri fenni muayeneden geçirildi.

Haymana İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Ziraat Odası işbirliği ve TÜVTÜRK’ün desteğiyle çiftçilere yönelik yeni uygulama başlatıldı. İlçenin 23 noktasında konuşlandırılan seyyar istasyonlar, 3 yılda bir muayene zorunluluğu bulunan traktörler ve römorkları muayeneden geçirdi.

Reflektörlerle donatılan römorklara Jandarma Genel Komutanlığının 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kurumun armaları yapıştırıldı.
Balçıkhisar Mahallesi’ndeki uygulama dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Kaymakam Turan Erdoğan, çiftçilerin bu tür hizmetlere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Özdemir Turgut da Haymanalı çiftçilerin traktörlerini kent merkezine getiremediklerini, uygulamanın bu açıdan anlamlı olduğunu dile getirdi. Haymana Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Balıkçı da muayene istasyonunu mahallelerine getirmek için uzun süredir girişimde bulunduklarını belirterek, TÜVTÜRK yetkililerine teşekkür etti.