Ramazan’ı Şerifiniz Hayırlı Olsun.

ramazani-serifHoş Geldin Başı Rahmet, Ortası Mağfiret, Sonu İse Cehennemden Kurtuluş Olan Şehr’i Ramazan Hoş Geldin… 

Cenab-ı Allah’ın izniyle, bu yıl da 11 ayın sultanı Ramazan ayına ulaşabilmenin heyecanını ve manevi hazzını hissetmeye başladık.

Hayatımızın gündelik telaşlarla, dünyevi kaygılarla sıradanlaşmaya başladığının farkına vararak, maddi ve manevi birçok güzelliğin yaşandığı Ramazan ayında dini gayret ve hassasiyetlerimizle kendimizi kontrole tabi tutmak bizler için fırsat olacaktır.

İslamın beş şartından birisi olan oruç 6 Haziran Pazartesi günü tutulmaya başlanacak.

Pazar’ı Pazartesiye  bağlayan gecede ilk sahurlarını yapan Müslümanlar, 4 Temmuz’da oruç ibadetlerini tamamlayarak 5 Temmuz’da Ramazan Bayramını kutlayacaklar.
Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgilere göre müslümanlar 29 gün oruç tutacak. Bu yılda en uzun günlere denk gelen Ramazan ayı dolayısı ile Müslümanlar yaklaşık 17 saat oruçlu kalacaklar.
Bu yıl ki fitre miktarı 15 TL. Zekat miktarı ise altın baz alınarak 80.18 gram olarak açıklandı.
Haymana’da bayram namazı 06.13’de kılınacaktır.
Ramazanlara ayrı bir renk ve lezzet katan ramazan pidesi fiyatları da geçen yılla aynı olacak. Buna göre 350 gr pide 1.50 TL, 700 gr pide 3.00 TL, 700 Grm susamlı ve yumurtalı pide ise  3.50 TL’den satışa sunulacak.
Mahallemiz ve Sitemiz Adına;

Tüm islam alemine, Çeltikli Mahalle sakinlerimize / köylülerimize, site üyelerimize ve ziyaretçilerimize hayırlı Ramazanlar diliyor, Ramazan’ın maddi kaygıların ve hırsların alabildiğince kuşattığı şahsi hayatımıza, aile ve toplum hayatımıza öz eleştiri yaparak Kur’an, Hz. Peygamberimizin sünneti ve hayatı ile kaynaşma ve buluşmamıza vesile olmasını temenni ederiz.