Prof.Dr.Hatipoglu Polatlı Yenice’liler Dernegi’ndeydi.

nihat hatipogluPolatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği tarafından düzenlenen Dua Gecesi’ne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katıldı. Programa özellikle bayanların yoğun ilgisi oldu.
Polatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen “Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Dua Gecesi” isimli programa ilgi çok büyüktü.
15 Şubat Cuma günü AK-RA düğün salonunda gerçekleşen programa, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ve eşi Ayşe Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Yılmaz, AK Parti Haymana Belediye Başkan Aday Adayı Eşref Benli, Polatlı ve Haymana’dan bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun çoğunluğu kadınlardan oluştu.
Program ilahilerle başladı. İlahilerin ardından Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve oğlu Sait Hatipoğlu sahnede yerlerini alarak izleyicileri ağlatan konuşmalarına başladılar.
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Hz. Muhammed (s.a.v.) şöyle bahsetti; “Hz. Muhammed 63 yıl yaşamıştır. İnsan yaşlandıkça yaşadığı ömür kısa gelir. Resulullah, sürmeli ve çekik gözlüydü, saçları kulak hizasındaydı, vücudu güzel kokardı, görkemli elbise hiç giymemiş ve bir heybeti vardı. Yürürken yukarı bakmazdı. Elinde paston vardı. Hanımından asla su istemezmiş. Kalkıp kendi alırmış suyunu. Dilinden hiç “hayır” kelimesi çıkmazdı. “La” Arapçada hayır anlamına gelir. Hz. Resullah (s.a.v.) “la ilahe illallah” derdi. Sadece orda hayır kelimesini kullanırdı. Hz. Resullah eli nasırlı bir çiftçiye yardım etmek için elini uzatır ve şöyle der; “Benim senden bir farkım yok elini ver bana der. Tek farkım bana vahiy inmiştir. Allah Resulü bu eli sever. Resullah’ın ölümünden 1450 sene geçti üzerinden.
Hatipoğlu bir hayli uzun geçen konuşmasında kadınlar, gençler hakkında da konuşarak onlara geçmiş dönemlerden anılar anlattı.
Polatlı Haymanalılar Dernek Başkanı Bilal Üstün programın sonunda şunları söyledi; “Bu dua gecesinde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Yoğun olmasına rağmen gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na ve oğlu Sait Hatipoğlu’na teşekkür ederiz.”
Programın son bölümünde Hatipoğlu’na Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik tarafından plaket verildi.
Haber: http://www.haymanagazetesi.org – Şubat 2013