Polatlı’da Haymana’lılar Derneği Kuruldu.

Polatlı’da Yaşayan Haymana’lılar Dernek Kurdu…

Polatlı nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturan Haymanalılar seslerini duyurmak için Dernek kurdu.

Haymana Haber’e özel açıklamalarda bulunan Polatlı Haymana’lılar Dernek Başkanı Bilal Üstün şunları söyledi:

“Ben Haymana Karapınar nüfusuna kayıtlıyım, 1970 doğumluyum ve Polatlı’da yaşamaktayım. Polatlı’da esnaflık yapmaktayım. Yönetim Kurulumuz : Ferhat Bayram, Soner Çelik, Battal Şahan, Enver Koç, Osman Uzun, Celal Ünal, Ertuğrul Kılıç, Hüseyin Çalkaya’dan oluşmaktadır.

Biz Haymanalılar olarak Polatlı’da büyük bir kitleyiz. Polatlı’da 35.000 – 40.000 Haymana’lı var. Ama buna rağmen Polatlı’da hiç sesimiz çıkmıyor, hiç bir ağırlığımız da yok. Biz şimdiye kadar sadece bir merdivendik. Herkes üstümüze basıp basıp yukarılara çıkıyor. Biz ise hep aynı yerde kaldık. Hatta daha da aşağıya doğru yol aldık. Birde Polatlı’da bir kaç oda seçimi geçirdik. Onlara bakıp eziklik yaşadık. Bende düşündüm biz niye bir yerlerde değiliz diye. Başka yerlerden gelip 75 – 100 kişiyle dernek kurup bir yerlere gelenler var iken biz niye gelemiyoruz.

Biz 40.000 kişi olarak Polatlı’nın yarısıyız. Bu kadar kalabalık olmamıza rağmen neden bir araya gelemiyoruz ? Neden bir yerlere gelemiyoruz ?

Bu düşünceler arkadaşlarımla beraber Polatlı Haymanalılar Derneği’ni kurmamıza vesile oldu.

Biz bu oluşumu gerçekleştirelim bakalım ne kadar başarılı olacağız ?

Dernek olarak resmi açılışımızı 27 Ağustos’ta gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Büyük bir şölenle, görkemli bir açılış yapmayı düşünüyoruz, nasip olursa.

Biz Dernek olarak Polatlı’da belki ilk 8 ayda hemşerilerimize yeterince faydalı olmaya biliriz. Bu hazırlık ve çalışmalarımızdandır. ama 7-8 ay sonra garibanımıza kömürünü alabilecek, cenazelere yemek götürebilecek duruma gelebileceğiz.

Polatlı’daki Haymana’lıların sesi olacağız.”

Çeltikli Köyü Site Yönetimi Olarak;

Derneklerin, ticari faaliyetlerin yanında dost meclislerinin oluştuğu yerlerdir. Dernekler hizmet aracı konumundadır. Her hangi bir dernekte ayrıcalık olması halinde o derneğin ayakta kalması imkânsızdır. Vakıf ve dernekçilikte özveri ve fedakârlık isteyen bir durumdur. Gerektiğinde nakdini, gerektiğinde ise vaktini harcamak zorundasın. Bunu yapmadığın takdirde başarılı olamasın. Dernekleşmede insanların siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkese kucak açması gerekir.

Bu bağlamda, Haymana’lı hemşehrilerimizin dernekleşmedeki bu çabalarını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz….