PINAR ÇEVİK’TEN HAYMANA TARİHİ!

PINAR ÇEVİKHAYMANA TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR…

Çeltikli Köyü nüfusuna kayıtlı  Başbakanlık Osmanlı Arşivi Uzmanı ve Tarihçi Pınar ÇEVİK bir başarıya imza atarak, Haymana ile ilgili yaklaşık olarak 25 bin belge, Çevik’in ekip arkadaşları Başbakanlık Osmanlı Arşivi Uzmanı Eralp Yaşar AZAP ve Orhan ÖZDİL tarafından çevrilerek sadeleştirildi.

BELGELER 28 HARİZAN’DA 3 GÜN BOYUNCA HAYMANA’LILARA ANLATILACAK

28 Haziran’da başlayacak olan Haymana Festivali’nde Haymana’nın Tarihiyle ilgili bir “Dünden Bugüne Osmanlı Belgeleri’nde Haymana Sergisi” açacak olan Hemşehrimiz Pınar Çevik, bu belgelerle Haymana’nın geçmişiyle ilgili birçok bilinmeyenin ortaya çıkacağını ifade etti.

Yaptığı çalışmaların meyvelerini almaya başladığını ve artık bunları halkıyla paylaşması gerektiğini ifade eden Pınar Çevik, bir de müjde verdi.


OSMANLI BEGELERİNDE HAYMANA KİTABI DA PİYASAYA ÇIKMAK İÇİN GÜN SAYIYOR

Başbakanlık Uzmanları Eralp Yaşar AZAP ve Orhan ÖZDİL ile birlikte yayına hazırlanmış olan “OSMANLI BELGELERİNDE HAYMANA” adını alacak olan kitap bu ay başında baskıya girerek ağustos ayında piyasaya çıkacak.

pinar cevikTÜM HEMŞEHRİLERİM HAYMANA’YA, TARİH ŞÖLENİNE!

Hemşehrimiz Pınar Çevik, tüm hemşehrilerini 28 Haziran’da başlayacak olan Haymana Festivali’ne davet ederken burada tarih şöleninde de bizzat kendisi ve ekip arkadaşlarının olacağını, belgelerin tek tek tüm halkımıza anlatılacağını ifade etti.

Biz de Çeltikli Köyü Site Yönetimi Olarak;

Kendilerini ve ekip arkadaşlarını tebrik ederken, yapacakları diğer çalışmalarda da hepsine başarılar diliyoruz…

 

Yorum: 5

 1. Mevlüt Yazar dedi ki:

  köyümüzün medarı iftiharlarından birisi olarak, sevgili pınar çevik'in bu çalışmasını bir köylüsü olarak gurur duyup takdir ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılarının devamını diliyorum.

 2. Osman Kaplan dedi ki:

  TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI GETİRMESİNUİ TEMMENNİ EDERİM

 3. Osman KAPLAN dedi ki:

  sevgili pınar çevikle gurur duymak az bile haymanamız için herkesin elini taşın altına koyma zamanı geldi geçtibile diyorum saygılarımla

 4. Beyhan ÇEVİK dedi ki:

  Canım yegenim Pınar yapmış oldugun çalışmalarınla gurur duyuyorum.Haymanaya ilk olarak OSMANLI Belgelerinde Haymana tarihini yapmanızda ve yakında çıkacak olan kitabınızda başarılarınızı diliyorum.ve diger arkadaşların emekleri geçen Eralp Yaşar AZAP İLE Orhan ÖZDİL,e başarılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca Haymana Kaplıca festivalinde sizi davet eden Haymana Belediye Başkanı Sayın Hacı AYSU,yada teşekkürlerimi sunarım.Başbakanlıkda Amcan Beyhan ÇEVİK.

 5. Ramazan CEVIK dedi ki:

  seninle amcan gurur duyuyor pinar insallah daha guzel yerlere basarin bizi gururlandirdi tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.