Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası Finali ve Öğretmenler Pikniği

haymana öğretmenler voleybol“Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası Finali” ve “Öğretmenler Pikniği”

Voleybol Turnuvası Final Maçı, Haymana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında Haymana Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Maçı Kaymakam Turan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram Güleç, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Pala, Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, daire amirleri, okul müdürleri ve Haymana´da görev yapan tüm öğretmenler izledi.


Zevkli ve çekişmeli geçen maçı Haymana Anadolu İmam Hatip Lisesi 2-1 kazanarak şampiyon oldu. İkinci Haymana Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, üçüncü ise Çaldağ İlkokulu oldu. En Centilmen takım ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü voleybol takımı seçildi. Müsabaka sonunda birinciye kupasını Kaymakam Turan Erdoğan, ikinciye Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, üçüncüye Belediye Başkanı Özdemir Turgut, en centilmen takıma İlçe Emniyet Müdürü Nadir Koçak verdiler.

Programın devamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ve Haymana´da görev yapan öğretmenlerin fotoğraf sanatı ile öğretmenlik mesleğini bütünleştirmelerini ve toplumda öğretmene saygı kültürünün korunması ve güçlendirilmesine katkı sağlamak, öğretmenlik mesleğinin güzelliklerini fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmek, fotoğraf sanatına yeni, çağdaş, özgün çalışmalar kazandırmak amacıyla düzenlediği “Haymana´da Öğretmen Olmak ” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı, dereceye girenlere ödülleri verildi.

Birinci Balçıkhisar İlkokulu Müdürü Tarık Ertuğrul Kaya´ya Tablet Bilgisayar
İkinci 12 Eylül Ortaokulu öğretmeni Merve Azdural´a Digital Fotoğraf Makinesi
Üçüncü Atatürk İlkokulu öğretmeni Ziya Yiğiter´e çeyrek altın ödülü verildi.

Ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram Güleç, Ankara İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Pala takdim ettiler.

Kapalı spor salonundaki programın ardından Haymana´nın mesire alanı Başdeğirmen Piknik Alanına geçildi. Burada öğretmenlere ve konuklara Haymana´nın yöresel yemekleri ikram edildi. Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticisi Oğuzhan Saraç´ın seslendirdiği türküler eşliğinde halaylar çekildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Yurtdaş bir konuşma yaptı. Yurtdaş konuşmasında, bir yılın yorgunluğunu ve stresini atmayı hedefleyen böyle bir organizasyonun ikincisini bu yıl gerçekleştirdiklerini söyledi, emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra “Haymana´da görev yapan siz fedakar öğretmenlerin çalışmaları takdire şayandır. Sizleri kutluyor, sevdiklerinizle beraber iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum” dedi.