Seçimde, Muhtar Rıza Aza’sıyla Yarışıyor.

muhtar rıza gülsenhasan h. koç30 Mart’ta Yapılacak Olan Mahalli İdareler Seçimde, Mahallemizde  Muhtar Adayları Belli Olmuştu. Muhtarlık Seçimi, Şu Anki Muhtarımız Rıza Gülşen ile Yardımcısı Köy İhtiyar Heyeti Üyesi Hasan Hüseyin Koç Arasında Yapılacaktır.

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde köyümüze muhtar seçilen Rıza Gülşen, iki dönemdir mahallemizi yönetiyor. Yaklaşık 10 yıldır köyümüze bugüne kadar neler yaptığını (http://www.celtiklikoyu.com/?page_id=152) biz zaman zaman yaptığımız haberlerde belirmiştik. Tekrar söylememize gerek yok sanırım.

Köylülerimiz yapılan hizmetleri az çok biliyorlar.

Geçen sene köyümüzde yapılan 2. Kültür Şenliği’nde köylülere hitaben yaptığı konuşmada bu seçimlerde aday olmayacağını muhtarlığı, bırakacağını söylemişti. Akebinde geçen yıl eşiyle birlikte kutsal topraklara Hacı olmuştu.

Bu sene yapılacak yerel seçimde köyde seçim sürecinde, muhtarlık için Bekir Yazar, Hasan H. Koç, Hatıp Doğan, Necmettin Avcı adaylıklarını ilan etmişlerdi. Buna ilaveten şu anki muhtarımız Rıza Gülşen muhtarlığı istememesine rağmen, bazı köylülerimiz ısrarı neticesinde oda adaylığını açıklamıştı.

Hal böyleyken, aday belirleme süreci devam ederken bazı adaylar geri çekilmiştir. İkamet edeceği mahalleye muhtarlık yapabilmek için Seçim Kanunu‘nun ilgili maddeleri gereğince, muhtar olabilme kıriterlerinden muhtarlık yapacağı mühitte 6 ay ikamet etme zorunluluğu kıriterine sahip olmadıkları için Bekir Yazar ve Necmettin Avcı kanuni engellerinden dolayı adaylıklarını geri çekmişlerdir . Hatıp Doğan‘da diğer adaylara bağlı olarak adaylığından feragat etmiştir.

Seçime çok az bir süre kala muhtarlık seçimi, köyümüzde muhtar adaylığı kesinleşen şu anki muhtarımız Rıza Gülşen ile onun iki dönemdir aza’sı olan Hasan Hüseyin Koç arasında olacaktır.

İki muhtar adayının listesine gelince, Musa Tetik, Yusuf Doğan, Feyzullah Gül Rıza Gülşen‘in ekibinde, Bekir Yazar, Hayri Yıldırım, Halil Emektar Serdal Aydın ise Hasan Hüseyin Koç‘un ekibinde seçime katılacaklardır.

Bu seçimlerde köyümüzde oy kullanacak seçmen sayısı, 465 kişidir. 232 kişi 1035 nolu sandıkta 233 kişide 1036 nolu sandıkta oy kullanacaklardır.

Köyde oy kullanma 30 Mart 2014 Pazar günü köyümüz ilköğretim okulunda 1035 – 1036 nolu sandıklarda saat 08.00’da başlayacak, aynı gün akşam saat 17.00’da sona erecektir.

Her iki adayımızda köyümüzün insanı olup, iki dönemdir köyümüzü beraberce yönetmişlerdir. İkiside kendi açılarında belli özellikleri olan mahallemiz insanlarıdır. Kırıp dökmeye hiç gerek yok.! Böyle bir durumda bu işin kazananı olmaz. Mahallemiz kaybeder. Kazanan kim olursa onu tebrik etmeli, kaybedene de canın saolsun deyip, başka bir seçimde kazanırsın inşallah demeliyiz.

Sonuç olarak; hep yüzyüze bakıyoruz. Bakacağımız yüze mahçup olacak bişi yapmayalım lütfen.!

Site Yönetimi Olarak;

Bu duygularla 2014 yılı yerel seçiminin mahallemiz ve memleketimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

Not: Bu seçimde köyde oy kullanacak bazı köylülerimiz yasal engelleri nedeniyle, ilçe seçim kurulu kararıyla isimleri seçmen listesinden silinmiştir. Muhtarımızın girişimiyle, ismi silinen köylülerimizin şahsına, herhangi bir idari ve para cezası gelmeyecektir.

Duyurulur…   

Haber: Admin – www.celtiklikoyu.com– 14.03.2014