Köy içi Yolları’mız Kum’lanıyor.

KÖY IÇI YOLLARIMIZ KUM’LANIYORMuhtarımız Çalışıyor. Köy İçi Yolları Kum’lanıyor.

Köyümüzün oldu olası özellikle kışın ve yağmurlu günlerde köy içinde “yaya” olarak yürümek bir işkendiydi. Araçla bile
isteğimiz yere gidemez, bazen müsait bir yere park eder evimize ancak öyle giderdik.

Köyümüzün bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi çalışan köyümüze bir çok hizmeti kazandıran muhtarız Rıza Gülşen, ikinci dönem iş başına geldiğinde alt yapısı (Kanalizasyon, Su) biten köy içi yollarını yaptırıp, stabileze hale getireceğini gerek
bize gerekse köylülerimize beyan etmişti. Sözünü tuttu da.!

Kim ne derse desin muhtarımız çalışıyor. Laf değil hizmet üretiyor. Bugüne kadar köye yapılamayan “devrim” niteliğinde
hizmetleri oldu. Olmadı diyenler insafsızdır. Yada “Art” niyetlidir.

Köyümüzün iç ana arter yolları, Köye Hizmet Götürme Birliği’nin yol yapımı araçlarıyla, bugünden itibaren düzgün bir hale getirilerek, kum’lanmaya başlanmıştır. Özellikle köyümüzüm araç ve yaya trafiğine açık yollarının greyderle genişletilerek, gerekli dolgu ve yol bakımı yapıldıktan sonra üzeri çakıllı kumla kaplanmaktadır.

Bir kaç gün sürecek köy içi yollarındaki yol bakım ve kumlama çalışmalarının ardında, gerek yaya gerekse araç’la yolların kullanımının çok daha rahat olacağını söyleyen muhtarımız Rıza Gülşen, “Haymana ve Büyükşehir Belediyeleriyle görüşmelerin yapıldığını, gerekli izini aldıklarında stabilize olan köy içi yollarının bilahare asfaltlanacağını” söylemiştir.

Asfaltlanmasa bile stabileze yolunda eskisinden çok daha iyi olacağı ve asfalt yolu aratmayacağına köylüler olarak kanaatkarız.

Site Yönetimi Olarak;

Köyümüz muhtarının ve ekibinin bu hizmetini takdirle karşılıyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.