Köy içi Yolları’mız Kum’lanıyor.

KÖY IÇI YOLLARIMIZ KUM’LANIYORMuhtarımız Çalışıyor. Köy İçi Yolları Kum’lanıyor.

Köyümüzün oldu olası özellikle kışın ve yağmurlu günlerde köy içinde “yaya” olarak yürümek bir işkendiydi. Araçla bile
isteğimiz yere gidemez, bazen müsait bir yere park eder evimize ancak öyle giderdik.

Köyümüzün bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi çalışan köyümüze bir çok hizmeti kazandıran muhtarız Rıza Gülşen, ikinci dönem iş başına geldiğinde alt yapısı (Kanalizasyon, Su) biten köy içi yollarını yaptırıp, stabileze hale getireceğini gerek
bize gerekse köylülerimize beyan etmişti. Sözünü tuttu da.!

Kim ne derse desin muhtarımız çalışıyor. Laf değil hizmet üretiyor. Bugüne kadar köye yapılamayan “devrim” niteliğinde
hizmetleri oldu. Olmadı diyenler insafsızdır. Yada “Art” niyetlidir.

Köyümüzün iç ana arter yolları, Köye Hizmet Götürme Birliği’nin yol yapımı araçlarıyla, bugünden itibaren düzgün bir hale getirilerek, kum’lanmaya başlanmıştır. Özellikle köyümüzüm araç ve yaya trafiğine açık yollarının greyderle genişletilerek, gerekli dolgu ve yol bakımı yapıldıktan sonra üzeri çakıllı kumla kaplanmaktadır.

Bir kaç gün sürecek köy içi yollarındaki yol bakım ve kumlama çalışmalarının ardında, gerek yaya gerekse araç’la yolların kullanımının çok daha rahat olacağını söyleyen muhtarımız Rıza Gülşen, “Haymana ve Büyükşehir Belediyeleriyle görüşmelerin yapıldığını, gerekli izini aldıklarında stabilize olan köy içi yollarının bilahare asfaltlanacağını” söylemiştir.

Asfaltlanmasa bile stabileze yolunda eskisinden çok daha iyi olacağı ve asfalt yolu aratmayacağına köylüler olarak kanaatkarız.

Site Yönetimi Olarak;

Köyümüz muhtarının ve ekibinin bu hizmetini takdirle karşılıyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Yorum: 6

 1. BİLAL dedi ki:

  ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN AMA YAĞMUR SULARI BU YAPILAN YOLLARI
  AŞINDIRIR VE BOZAR KEŞKE ÖNCE ALT YAPI DÜZENLMESİ OLASA

 2. yakup dedi ki:

  İSTEMESİNİ BİLEN TUTTUGUNU KOPARAN BİR TELEFONLA İŞLERİ YOLUNA KOYAN SAYIN MUHTARIMIZ RIZA GÜLŞEN E TEŞEKKÜR EDİYORUM MUHTAR DEGİL BELEDİYE BAŞKANI OLACAK BİR SAYGI DEGER ABİMİZSİN SAYGILARIMLA YAKUP ÖPÖZ

 3. metin çifçi dedi ki:

  Con güzel önceki dönemlerde bu icratlarda göremedik lakin KÖYÜMÜZE artik sicak asfalt.tin vakti gelmedimiki acaba

 4. Mevlüt YAZAR dedi ki:

  şimdiye kadar köy içi yolları kumlanıyormuydu? illaki yağmur suları bu kumlanan yolları zamanla aşındırcak? su bi şekilde yolunu akar bulur. yeterki yapılan yol yol olsun. hiç yoktan iyidir. belki zamanla asfaltta yapılabilir.

 5. bilal memektar dedi ki:

  ÖNCELİKLE ŞUNU İFADE EDEYİMKİ YAPILAN HİZMETLERDEN DOLAYI SN.RIZA GÜLŞEN”İ TAKTİR EDMEKLAZIM KAMU GÖREVİ YAPAN İNSAN İSTEMESİNİ BİLECEK BUNUDA RIZA ABİ GAYET İYİ YAPIYOR ALLAH ONDAN RAZI OLSUN .(SON ONYILDA TÜRKİYENİN HERYERİNE HİZMET DAHA FAZLA GİDİYOR BUNUDA HERKES FARKINDA )

 6. Deniz YAZAR dedi ki:

  Bende köy yollarının kum yerine en azından mucur taşları yada asfalt olmasını tercih ederdim.

  Bizim oralar yüksek yerler olduğu için yağmur ve kar baya fazla yapıyor, e birde bu duruma köyde traktör kullandığını zannedip yolları yarık yarık ayırıp zarar veren köylülerimizin olduğu da düşünülürse oradaki yolların kumlanmansının pek bi espirisi kalmıyor. Bir süre sonra yollar yine eskisi gibi olup çıkacak.

  Tabiki de bu bile şimdiye kadar yapılmayan bir hizmetti 🙂 bu konuda Rıza GÜLŞEN’ e sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Umarım yakın bir zamanda yolları dediğimiz şekilde ya mucur yada asfalt yaptırmayı başarır. Zira mucur taşının tonu 1.000 TL yanılmıyorsam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.