Muhtarımız Rıza Gülşen’in 2013 İcraat Proğramı.!

Muhtarımızdan Durmak Yok, Yola Devam… 

2004 yılında seçilip 2 dönemdir muhtarlık görevini başarıyla devam ettiren Rıza Gülşen hakkında site olarak çok haber yaptık. Zaman zaman eleştirdik.  Yeri geldi yaptığı doğru çalışmaların hep arkasında durduk. Durmaya da devam ediyoruz.

Muhtarımızla köye gittiğimizde değişik ortamlarda karşılaştığımızda yada bizzat muhtarlık binamıza giderek kendisiyle köyümüz ve yaptıkları hakkında sohbet etmişizdir. Bazen biz telefon açarak bazen de o bizi arayarak köye yapacağı çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşuzdur.  Bizde muhtarımızla yaptığımız bu görüşmeleri siz köylülerimizle paylaşmışızdır.

Yaklaşık 8 yıldır köyümüze yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Görüyoruz. Biz şimdi şimdiye kadar yaptıklarını değil bundan sonra yapacakları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.  Belki çoğunuz biliyorsunuzdur. Biz bilmeyenler için belirtmek istiyoruz.

Şimdiye kadar yaklaşık 100 bin liralık köye yatırım yaptığını söyleyen muhtarımız Rıza Gülşen Bundan sonra yapacaklarını ise bize şu şekilde izah etmiştir:

2013 yılı icraat proğramın da köy camimizim catısının değiştirileceğini ve köy içi içme suyu şebekesinin yenileneceğini daha önce

yazmıştık.      Köylülerimizin cep telefonlarıyla köy içinde görüşmelerini kolaylaştırmak için mobese kameralar ile birlikte cami minaresine takılan Turkcell yansıtıcısı sadece cami içi ve civarını kapsadığından bu yeterli olmamıştır. Köyümüzün tamamını ve civarını içine alan daha güçlü bir yansıtıcının yada baz istasyonunun eski mezarlığımızın üstündeki tepeye konuşlandırılacağını,

Ayrıca, önümüzdeki yıl yapacağı çalışmaların içinden en önemlisi de köy içi yollarının stabilize yada eğer olabilirse de asfalt yaptıracağını köy merkezine giden ana arter yolların bir kısmının tıpkı köy meydanındaki gibi “tretuvar” taşlarıyla döşeteceğini belirtmiştir.

Kısacası, yapılan bazı haksız eleştirilere rağmen, köyümüze yapılacak ne hizmet varsa bunları yapıp bitirene kadar görevde kalacağını söyleyen muhtarımıza, bundan sonraki yapacağı hizmetler için görevinde başarılara diliyor, site olarak bizde onun ve ekibinin arkasında olacağımızı beyan ediyoruz…