Levent Gök; “Haymana’nın Sesini Daha Fazla Duyuracagım”.

levenk gök haymanaLevent Gök Haymana Ziyaretinde Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.
Chp Ankara Milletvekili Levent Gök Haymana ziyaretinde esnafı gezdi, sorunlarını dinledi, Haymana’lılarla bir araya gelerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Levent Gök’ün açıklamaları;”Bizim derdimiz Haymana’da Kurumların gittikçe kapanması. Cezaevi dışarıdan olumsuz gözükse de, Cezaevi dolayısıyla dışarıdan insanlar Haymana’ya geliyor. Bu ilçenin ilçe olma unsurlarını içeren Kurumlar teker teker gidiyor. Bizim bütün mücadelemiz bu. Kurumların kapanması Haymana ekonomisine ciddi zararlar vermiştir.
Ben hemşehrilerimi görmeye geldim. Haymana’nın sorunlarını her zaman Meclis’te dile getirmeye devam edeceğim. Bu konuda gittikçe küçülen bir Haymana ne yazıkki; Hak ettiği değerlendirmeyi alamıyor. Gittikçe küçüldüğü gibi, ekonomi açısından da bir çöküntü içerisine girmiş durumda. Bu durumdan hepimizin el birliği ile çıkarması gerekiyor, Haymana’yı.Bende bu bilinç ve sorumluluk içerisinde hareket ediyorum. Ve Haymana’nın sorunlarını dile getirerek, dikkat çekmeye çalışıyorum. Bütün hemşehrilerime teşekkür ederim. Eksik olmasınlar. Onlar bu çalışmalarımda bana büyük destek veriyorlar. Ne yaptığımı görüyorlar. Ne yapmak istediğimi herkes çok iyi anlıyorlar.Bütün hemşerilerim bilsinki;Bundan sonra Haymana’nın sesini Meclis’te daha da çok duyuracağım. Hem Basında, hem Televizyonda, hemde Meclis’te Haymana’yı ve sorunlarını öne çıkaran bir anlayışla, Haymana’nın bu geri kalmışlıktan kurtarma mücadelesini vermeye çalışıyorum. Bu nedenle bende destek olan tüm hemşerilerime teşekkür ederim.
Salih Kapusuz “Haymana Kaplıcaları’nın araştırılacak bir şeyi yok demiş..” Şimdi Salih Kapusuz Haymana’yı tanımaz-bilmez. Ben yıllarca burada yaşadığım için konunun önemini elbette O’ndan daha iyi bilmekteyim. O’nun demesiyle konu önemsiz olmaz. Bunu yaşayanlar bilir. Bende Kaplıca’nın Haymana için ne kadar önemli olduğunu biliyorum.1.Olan Kaplıca 1.000.000 Turist getirebiliyorsa, 2.Olan Haymana Kaplıcası’nın da enaz 500.000 yabancı Turist getirmesi gerekiyor. Bu sebeple meseleye büyük bakmak gerekir.Mesele Pansiyon veya Otel sayısını artırmaktan geçmiyor. Dünyada yaşayan herkes bilmelidir ki;Haymana Kaplıcası’na gittiği zaman bir çok hastalığa iyi geldiğini bilmelidir. Mesele burada. Yurtdışından birçok kişiyi buraya getirebilmeliyiz. Bunun araştırılması lazım. Haymana’ya maalesef yabancı turist gelmiyor. Bunun tanıtımını yapmalı, bunu artırmalıyız. Mesele birkaç otel yapılması değildir. Mesele çok kapsamlı vede büyüktür. Bu bakımdan Salih Kapusuz’un bunu anlamasını zaten kendisinden beklemiyorum. Ben meseleyi çok daha büyük ölçüde değerlendiriyorum. Salih Kapusuz Haymana Kaplıcaları’ndan anlamaz.
Haber:Fahri USTA-08.02.2013/HAYMANA HABER