Köyümüzün Su Sebekesi Yenilendi.

Köyümüzün su hattı polietilen kangal borularıyla değiştirildi…

Muhtarımız vadettiklerini birer birer köyümüze kazandırmaya devam ediyor.

16 Ağustos tarihli yazımızda köyümüzün su hattının değiştireleceğinim belirtmiştik.

Bayramdan sonra Köye Hizmet Götürme Birliği’nin çabasıyla, yüklenici bir firmaya ihale eden bu proje de muhtarımızın gayretiyle hayata geçti.

Su deposundan başlayarak köyümüzün eski yeni bütün evlerini içine alan yeni su boruları, 1990 yılı başlarında 3. jenerasyon olarak üretilen PE (Polietilen) boruları gerek doğalgaz gerek atık su gerekse işme suyu alanında yüksek performans sağlamalarıyla bilinmektedir. Esneme kabiliyetine sahip, yeraltı hareketlerinden etkilenmeyen, kırılma göstermeyen,  bakteri barındırmayan, kimyasal maddelere karşı dirençli, suyun tadını ve kokusunu asla değiştirmeyen sağlam dayanıklı borularla değiştirilmiştir.

Yaklaşık 20 yıl evvelki teknolojiyle üretilen, su basıncına dayanamayarak zaman zaman su kaçaklarına sebebiyet veren eski su borularına nazaran şuan yenilenen polietilen kangal su borularının gerek su şebekesine gerekse bu şebekeden su alacak evlerimize kolaylık ve rahatlık sağlayacağına inanıyoruz.

Yalnız köy içi su şebeke hattı yenileme ihalesi, yapıldığı tarihdeki evleri kapsadığından bu ihaleden sonra köyümüzde yapılan evlere bu projede yer verilmemiştir. Muhtarımızla yaptığımız telefon görüşmesinde “proje dışında kalan evlerimiz içinde ek bir proje yaptırıp, bu evlerimizide bu su yenileme projesine dahil edeceklerini” belirtmiştir.

Sevgili muhtarmız Rıza Gülşen ve ekibini bu projeyide köyümüze kazandırdığından dolayı teşekkür ediyor, bu başarılarının devamını diliyoruz…

Fotoğraflar: Hayati Koç (www.celtiklikoyu.com) – 27.09.2012