Köyümüzü Dolu Fena Vurdu.

köyü dolu vurduSon 50 yılın en büyük dolu felaketi köyümüzü ve ekili alanları fena vurdu…

Dün Cuma namazından sonra saat   15.00 (3 gibi) gibi Bumsuz Köyü tarafında gelen şiddetli dolu köy içi ve merasında zarara yol açmıştır.

Özellikle “Elmalı”  ile köyümüzün girişindeki “Akkaya” mıntıkasındaki ekili alanlarda etkili olan dolu köy içi ve civarında bembeyaz bir görüntü oluşturmuştur.

Köylülerimizin söylediklerine göre; Bu sene biçerdöverin biçeceği ekili alanların kalmadığı, olanlarında zararını karşılamayacağı bildirilmiştir.

Dün aniden yağan dolu; Köyümüzün  özellikle güney doğusundaki Elmalı, Dağın Ardı, İmam Pınarı, Çatal Çeşme ve Akkaya ile kuzen batısındaki Çanak, Ağdaş mevkilerindeki özellikle Rus olmayan ekili alanlarda (Eksperya’lara) büyük zarara sebebiyet vermiştir.

Dağdaki otları yerinden söken, tarla fare’leri ve kuşları öldüren dolu, köy içinde bulunan sebze bahçeleri ile bazı köylülerimizin Güneş Enerjisi Panellerinde de tahribata yol açmıştır.

Önümüzdeki günlerde sigorta şirketlerinin köye gelip, ekili alanlarını sigorta yaptıran köylülerimizin tarlalarında hasar tespiti yapacakları, bu sene köyümüzün ekili alanlarının Afet’e uğramasından dolayı çifçilerimizin ziraat bankasına, tarım kredi kooperatifine ve diğer kurumlara olan borçlarının erteleneceği bize gelen haberler arasındadır.

Çeltikli Köyü Sitesi Olarak;

Bu büyük afat’a maruz kalan bütün köylülerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, bir daha böyle afet’leri çifçilerimize yaşatmamasını Allah’tan diliyoruz.

Rabbim daha beterinden korusun. (AMİN)

Admin: MVLTYZR

Dolu’dan sonraki Köyümüzün hali.!

köyü dolu vurdu köyü dolu vurdu köyü dolu vurdu köyü dolu vurdu köyü dolu vurdu 11538070_959291387460306_5959756373066311269_n