Köyümüzle ilgili Haberler Artık Cebizinde.!

Artık Bundan Böyle Köyümüzle İlgili Bütün Haberler Anında Cep Telinize Gelecek… 

Önceleri ne köyümüzün sitesi nede cep telefonları vardı. Köyle ilgili haberleri köylülerimizle karşılaştığımızda bir şekilde birbirimizden duyar ona göre hareket ederdik. Derken iletişim alanındaki gelişmeler haberleşmeyi de olumlu etkiledi. İnternet ve cep telefonları  yaygınlaşınca dünyada yaşanan olayları bulunduğumuz ortamda bir iki tuşa basarak,  anında öğrenir duruma geldik. Daha sonra sanalda köyümüzde olup bitenleri sıcağı sıcağına öğrenmek için, 2008 yılında köyümüzün adına site kurduk. Köylülerimiz, sitemiz kurulduktan sonra köyümüzle ilgili haberleri  internet ortamında takip etmeye başladılar. Buna rağmen evlerinde interneti olmayanlar hatta olanlarda sanalda takip etmedikleri  için, bazen köyümüzde vuku bulan gelişmelerin dışında kaldılar. Biz köylülerimizin bu mağduriyetini önlemek adına köyümüz dernek yönetimiyle ortaklaşa yapacağımız bir proje ürettik.

Ortaklaşa çalışmamızın açılımına göre;

Köyümüzle ilgili haberleri (Sadece Hastalık, Vefat, Kaza v.s) sitemizde yayınlanmadan biz bu haberi kısa SMS ile Dernek Başkanımıza ileteceğiz. Başkanımızda zizim yolladığımız bu haberi siz köylülerimizile anında toplu SMS ile bildirecektir.

Artık köylülerimiz bundan böyle köyümüzle ilgili vefat, kaza hastalık ile ilgili haberlerini anında cep telefonlarına gelecek SMS ile öğrenebilecekler. Tabi bunun birde alt yapısı var. Haberlerin cep teline gelmesini isteyen köylülerimiz cep numaralarını köyümüz Dernek Başkanlığı’na bildirmesi gerekiyor. Zaten köylülerimizin çoğunluğunun cep numaraları Dernek Yönetimi’nde var. Olmayanlar Dernek Başkanı sayın Osman Dönmez’e cep numaralarını bildirsinler. Yada sitemiz üzerinden bize de bildirebilirsiniz.

Yeri gelmişken şunu da belirtelim cep numaralarınız sadece köyümüzdeki haberleri size bildirmek için kullanılacaktır. Bunun haricinde kesinlikle, sizin rızanız dışında kimseye verilmeyecek, deşifre edilmeyecektir.

Bu iyi niyetli düşünülmüş bir çalışma olup, tamamen sizlerin doğru ve zamanında haber alma özgürlüğünüze hitap eden bir kolaylıktır. Anlayış göstereceğinize bize destek vereceğinize inanıyoruz.

Saygılarımızla…

Her şey Çeltikli ve Çeltikli’liler İçin…  

Not: Dernek Yönetiminde Cep Telleri olmayan yada cep no’ları değişen köylülerimiz bu cep telini arayarak, numaralarını bildirebilirler…

Osman Dönmez (Der. Baş.)Cep Teli: 0 505 250 86 16 – 0 534 798 53 35