Köyümüzden Bir Portre: Hüseyin Zafer Kılıç

Köyünü seven, köyüne sevdalı, inançlı, dürüst iyi yetişmiş işinde başarılı bir esnaf köylümüz Hüseyin Zafer Kılıç…

Malum köyümüzün köy dışında şehirlerde vede yurt dışında çalışan bir çok esnaf bireyi var. Bu çalışan köylülerimizden bazılarının maddi durumları fena sayılmaz. Bu köylülerimizden bazılarının köyümüze maddi katkıları olmuştur.

Biz burada tek tek isim zikretmeyeceğiz. Zaten zaman zaman yeri geldiğinde onları sitemizde yazıyoruz.

Bizim burada belirtmek istediğimiz hep aynı isimler katkıda bulunuyor. Biz istiyoruz ki durumu iyi olan diğer esnaf köylülerimizinde köyümüzün gelişip büyümesinde bir katkıları olsun. Bizde bu isimleri gururla yazarak sizlere duyuralım.

Biz şimdi köyde kullandığı suyun parasını bile ödemeyen esnaf olan yada olmayan köylülerimizin yanı sıra, diğer yandan köyümüze en çok maddi katkı sağlayan esnaflarımızdan olan Zafer ve Nuh Kılıç kardeşlerden bahsedeceğiz. Bahsetmemizde gerekiyor. Çünkü bilen var bilmeyen var.   Bahsedeceğiz derken onların özgeçmişlerini değil, köyümüze bugüne kadar yaptıkları katkılardan sözedeceğiz.

Hüseyin Zafer Kılıç ile Nuh Kılıç, köyümüz Kılıç Ailesi’ne mensup Hacı Eşref Kılıç‘ın oğullarıdır. Her ikiside, Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi mezunudurlar.  Köyünü seven, köyüne sevdalı, inançlı, dürüst iyi yetişmiş aile çocuklarıdır.

 Zafer Kılıç, 1997 yılında aile olarak, Ankara’nın Ostim semtinde kurdukları Pastacılık Dünyası Gıda Sanayi Limited Şirketini‘nin başında kardeşi Nuh Kılıç’la birlikte, başarılı bir performans göstererek, yaklaşık 15 yıldır Ankara ile birlikte 12 ilde 40 Personel ve 25 adetlik araç filosu ile pastane, catering, otel. restaurant gibi sektörlere pasta ve gıda ekipmanları dalında hizmet vermektedirler.

Kılıç Kardeşler‘in köyümüze yaptıkları maddi katkılara gelince,

Muhtarlığımızın yaptırdığı köy konağına 1.000 Liralık bir para yardımında bulunmuşlardır. Ayrıca, köy konağının ve muhtarlık odasının mobilyalarını da alarak köyümüze hibe etmişlerdir. Gene Köyümüzü dört cepheden gösteren, kablo, monitör, p.c kasası modem v.s gibi yaklaşık 3.000 Liralık mobese kameralarının teknik donanımını alarak, muhtarlığımıza bağışlamışlardır. Son olarakta, son iki yıldır köylülerimize Ramazan ayında iftar yemeği vererek, köylülerimizin bir araya gelip, kaynaşmalarına da manen katkıda bulunmuşlardır.

Zafer ve Nuh Kılıç kardeşlerin bundan sonrada köyümüze maddi olarak hizmetlerinin devam edeceğine inanıyoruz. Biz onlarla iftihar ediyoruz. Köyümüzün diğer esnaf larına da örnek olmasını temenni ediyoruz.

Eğer önümüzdeki yıl köy derneğimizin yada muhtarlığımızın Çeltikli Köyü Kültür ve Kaynaşma Şenliği düzenlemesi halinde biz site olarak, bugüne kadar köyümüze yaptıkları hizmetlerden ötürü, kendilerine bir plaket vereceğimizi şimdiden taahhüd ediyoruz.

Site Yönetimi Olarak;

Her yönüyle köyümüze ve köylülerimize örnek olan bu kardeşlerimizi köyümüze bugüne kadar yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyor, ticari hayatlarında muvaffakiyetler diliyoruz.

Allah (C.C) yar ve yardımcıları olsun…

__________________________________________________________________________________________

Not: Çeltikli’li Kılıç Ailesi’ne ait, Pastacılık Dünyası Gıda Sanayi Limited Şirketi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki iki linki tıklarak bakabilirsiniz…

http://www.pastacilikdunyasi.com.tr/

http://pastacilikdunyasi.net/