Köyümüzden Bir Portre: Hüseyin Zafer Kılıç

Köyünü seven, köyüne sevdalı, inançlı, dürüst iyi yetişmiş işinde başarılı bir esnaf köylümüz Hüseyin Zafer Kılıç…

Malum köyümüzün köy dışında şehirlerde vede yurt dışında çalışan bir çok esnaf bireyi var. Bu çalışan köylülerimizden bazılarının maddi durumları fena sayılmaz. Bu köylülerimizden bazılarının köyümüze maddi katkıları olmuştur.

Biz burada tek tek isim zikretmeyeceğiz. Zaten zaman zaman yeri geldiğinde onları sitemizde yazıyoruz.

Bizim burada belirtmek istediğimiz hep aynı isimler katkıda bulunuyor. Biz istiyoruz ki durumu iyi olan diğer esnaf köylülerimizinde köyümüzün gelişip büyümesinde bir katkıları olsun. Bizde bu isimleri gururla yazarak sizlere duyuralım.

Biz şimdi köyde kullandığı suyun parasını bile ödemeyen esnaf olan yada olmayan köylülerimizin yanı sıra, diğer yandan köyümüze en çok maddi katkı sağlayan esnaflarımızdan olan Zafer ve Nuh Kılıç kardeşlerden bahsedeceğiz. Bahsetmemizde gerekiyor. Çünkü bilen var bilmeyen var.   Bahsedeceğiz derken onların özgeçmişlerini değil, köyümüze bugüne kadar yaptıkları katkılardan sözedeceğiz.

Hüseyin Zafer Kılıç ile Nuh Kılıç, köyümüz Kılıç Ailesi’ne mensup Hacı Eşref Kılıç‘ın oğullarıdır. Her ikiside, Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi mezunudurlar.  Köyünü seven, köyüne sevdalı, inançlı, dürüst iyi yetişmiş aile çocuklarıdır.

 Zafer Kılıç, 1997 yılında aile olarak, Ankara’nın Ostim semtinde kurdukları Pastacılık Dünyası Gıda Sanayi Limited Şirketini‘nin başında kardeşi Nuh Kılıç’la birlikte, başarılı bir performans göstererek, yaklaşık 15 yıldır Ankara ile birlikte 12 ilde 40 Personel ve 25 adetlik araç filosu ile pastane, catering, otel. restaurant gibi sektörlere pasta ve gıda ekipmanları dalında hizmet vermektedirler.

Kılıç Kardeşler‘in köyümüze yaptıkları maddi katkılara gelince,

Muhtarlığımızın yaptırdığı köy konağına 1.000 Liralık bir para yardımında bulunmuşlardır. Ayrıca, köy konağının ve muhtarlık odasının mobilyalarını da alarak köyümüze hibe etmişlerdir. Gene Köyümüzü dört cepheden gösteren, kablo, monitör, p.c kasası modem v.s gibi yaklaşık 3.000 Liralık mobese kameralarının teknik donanımını alarak, muhtarlığımıza bağışlamışlardır. Son olarakta, son iki yıldır köylülerimize Ramazan ayında iftar yemeği vererek, köylülerimizin bir araya gelip, kaynaşmalarına da manen katkıda bulunmuşlardır.

Zafer ve Nuh Kılıç kardeşlerin bundan sonrada köyümüze maddi olarak hizmetlerinin devam edeceğine inanıyoruz. Biz onlarla iftihar ediyoruz. Köyümüzün diğer esnaf larına da örnek olmasını temenni ediyoruz.

Eğer önümüzdeki yıl köy derneğimizin yada muhtarlığımızın Çeltikli Köyü Kültür ve Kaynaşma Şenliği düzenlemesi halinde biz site olarak, bugüne kadar köyümüze yaptıkları hizmetlerden ötürü, kendilerine bir plaket vereceğimizi şimdiden taahhüd ediyoruz.

Site Yönetimi Olarak;

Her yönüyle köyümüze ve köylülerimize örnek olan bu kardeşlerimizi köyümüze bugüne kadar yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyor, ticari hayatlarında muvaffakiyetler diliyoruz.

Allah (C.C) yar ve yardımcıları olsun…

__________________________________________________________________________________________

Not: Çeltikli’li Kılıç Ailesi’ne ait, Pastacılık Dünyası Gıda Sanayi Limited Şirketi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki iki linki tıklarak bakabilirsiniz…

http://www.pastacilikdunyasi.com.tr/

http://pastacilikdunyasi.net/

Yorum: 9

 1. orhan özdemir dedi ki:

  yapılan yardımlar resim koyarak milletin gözüne sokarak gösterilmez peygamberimiz ne demiş bir elin verdigini öbür el ğörmeyecek ama siz tam tersini yaparak el deyil yardım yapanınkare kare resmini koyuyorsunuz çok kınıyorum daha seviyeli ve adaletli yönetim istiyoruz paraya ğöre deger biçmeyin

 2. Deniz YAZAR dedi ki:

  Sevgili Orhan Özdemir,

  Web sitemiz kurulduğu günden beri bu ve buna benzer her türlü organizasyonu yayınlamak ve köylülerimizle paylaşmak adına üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaktadır. Bu konuda herhangi birine karşı taraf olma yada üstün göstermek gibi bir vaziyet söz konusu değildir.

  Sizden ricam bu konuda biraz daha sağduyulu olmanız ve yapılan hizmetlere saygı duymanızdır.

 3. Mevlüt YAZAR dedi ki:

  Orhan Bey;
  Yorumunuzu okudum. Yanlış düşünüyorsunuz.
  Şöyle ki;
  Bazı toplumlarda, köylerde, ilçelerde yada şehirlerde bazı kişiler, bilgi ve becerileriyle bulundukları ve hizmet ettikleri yere maddi manevi katkı sağlarlar. O kişinin bulunduğu toplumda bu kişiye bir vefa borcunu ödemek, onu Onur’e etmek için önemli günlerde insanların önünde plaket yada şilt verirler. Bu bir gelenektir. Asla gösteriş değildir. Onu övmek asla değildir.
  Köyümüzde her yıl düzenlenen Kültür etkinliğinde köyümüze maddi manevi katkısı olanlara plaket veriliyor. Mesela bu sene Muhtarımız ve site olarak da biz köylülerimizden bazılarına plaket verdik. Şimdi bu sizin iddia ettiğiniz gibi gösteriş mi oluyor? Asla değil. Bilakis plaket verdiğimiz köylümüze köyümüz adına vefa borcunu ödemek onu onure etmektir. Bu böyle bilene…!
  Bu uygulama özel sektör ve devlet protokolün de bile var. Bu uygulamanın sizinde örnek gösterdiğiniz Peygamberimizin (S.A.V) fakirlere verilen zekat ve fitre ile ilgili söylediği sözle uzaktan yakından bir alakası da yoktur.
  Bunda sizin alınacağınız bir durum da yok.
  Kaldı ki, Hüseyin Zafer Kılıç’ın köyümüze yaptığı maddi katkılar asla unutulmaz. Bunu köylülerimizin bilmesi için bizim haber yaparak vesile olmamızda gurur vericidir. Bu kişinin yaptığını sen yapsaydın senide haber konusu yapardık. Yoksa Hüseyin Zafer Kılıç babamız oğlu değildir. İlerde gene köyümüze katkı sağlayacak kim olursa olsun eğer hak ediyorsa onuda haber yaparız.
  Biz bu sitenin parasını ( yıllık 400 lira) cebimizden ödeyerek, elimizden geleni yapıyoruz. Beğenmiyorsanız ayrım yaptığımızı adaletli yayın yapmadığımızı düşünüyorsanız buyurun siz yapın. Hemen devretmeye hazırız.
  Yapıcı ve olumlu eleştirilere varız. Haksız ve mesnetsiz yorumlara da kusura bakmayın müsaade etmeyiz.
  Saygılarımızla…

 4. Beyhan ÇEVİK dedi ki:

  Sayın Orhan Özdemir yegenim öncelikle sana selamlarımı yolluyorum yüzlerinde öpüyorum yazdıklarını okudum yazacaklarımıda sen oku. adaletli bir yönetim derken köyümüzün dernek yönetiminimi kastediyon bilmiyorum eger dernegi kastediyorsan bu sitenin telif hakkı köy derneginin degil bunu bilesin ,Bu siteyi Mevlüt Yazar kendi kurdu ve hiç kimseden para talep etmeden köyümüzde olup bitenleri haberleri ve nişan ,düğün ile sünnet haberlerini kim telefon ettiyse burada duyurusunu yapıyormu yapıyor bunu herkes biliyor ,Bunun yıllık bir ücreti var bu masrafı ben vermiyorum kimse vermiyor ,köyümüzdede toplanmıyor,adı geçen sahışlarıda onlar kendileri ben şunu yaptım demiyor hani yazıyorsun ya sag elin verdiğini sol el görmüyecek diyorsun o insanlar kendilerini reklam yapmıyor. Şimdi bu sitenin yetkilisi olarakda Mevlüt Yazar,ın yazması normaldir bundan kimse alınmasın eger öyle aynı şekilde başka bir köylümüzde yapsa onuda yazardı .Ayrıca senin yazdıgın yazıyı bu siteye istese hiç yazmazdı ve buna cevap bile yazmaya gerek duymazdı.Mevlüt Yazar ne diyor yapa bilen varsa ben ona devretmeye hazırım diyor ,yapacak kişi çıkarsa teklif ediyor adam buyursunlar alan varsa .Mevlüt Yazar bu teklifi Çeltikli köyünede yapıyor yani Dernegimize olurda dernek adına geçerse bunun masrafını Dernek üstlenecek ve dedigim şekilde kim bu köy dernegine duyuru yazarsa dernege üye olmayanın duyurunu kabul edilemez.Saygılarımla Beyhan ÇEVİK

 5. orhan özdemir dedi ki:

  sayın beyhan abi bende sana selam eder ellerinden öperim benim yorumu mu galiba yanlış anladınız ben yapmış oldugunuz bu işten dolayı hepinize başarılar dilerimbenim sadece bir köylü kardeşiniz olarak kişiler tarafında yapılan yardımların böyle resimler koyarak kişiler belirterek gösterilmez yardım yapanlarda allah razı olsun bizde elimizde gelen katkıyı yapmaya hazırız ama diger yapan şahıslara yapılan bir haksızlık olarak ğörüyorum benim düşüncem bu eger yorum özgürlüğü varsa kimse alınmasın yaptıgınız başarılara ne kadar taktir ediyorsak yönetimin yanlışını eleştirmekte hakkımız sizde her durumu iyi olpta yardım yapanın öz geçmişini anlatırsak diger durumu iyi olmayıp yardım yapamayankişilere bu biraz kırıcı olmazmı ben zafer kardeşimide nuh kardeşimide severim bir köylü olarak onlarlada gurur duyorum allah daha çok versin kimsnin malında ğözümüz yok ayreten köylü olarak bir birimizinh geçmişini çok iyi biliyoruz ha ayreten mevlüt abiyede selamlrımı iletirim sy abi benim dernek site gibi bir görev yapma alışkanlıgım yok buyrun bu görevi seve seve yapın ha ben çirkin ve haksız ve seviesiz yorum yapmıyorum övgüye taktire açık oldugunuz kadar eleştiriyede açık olmanız lazım saygılarımla

 6. orhan özdemir dedi ki:

  sayın beyhan abi bu konunun yorumun dernek yönetimiyle hiç bir alakası yok bu benim şahsi yorumum saygılar

 7. Mevlüt YAZAR dedi ki:

  Orhan gözüm,

  Bu konuyu daha fazlada uzatmak istemiyorum. Halbuki de ilk verdiğim cevapta gayet açık açıkta anlattım ama sanırım anlaşılmamış görünüyor…
  Öyle senin belirttiğin gibi takdir edilmek, yada övülmek için yapmıyoruz biz bu işi? Ha Allah’tan pek yanımızda olanda yok zaten:((
  Görüşüne, senin bizi “kınadığın” gibi biz seni kınamıyoruz saygı duyuyoruz. Ama katılmıyoruz. Buda eleştiriye açık olduğumuzun bir göstergesidir.

 8. orhan özdemir dedi ki:

  sayın abi ben sizi yaptıgınız bu işten dolayı kınamıyorum bilakiz taktir ediyorum bu yorum sizi bu kadar üzecegini bilseydim yapmazdım bu şahsın yanında bir kaç köylümüzün isminin geçmesi bizi daha çok menmun ederdi bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum site senin siten diledigin görüşüde yorumuda yaparsın saygılar

 9. Mevlüt Yazar dedi ki:

  Orhan, uzatmayalım dedim bak sen hala “laf” sokuyorsun. Tamam gardaş sen çok haklısın bundan böyle sana danışırız. ok.mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.