Köyümüzde Arsa Satısı.!

koyumuzde arsa satısıDaha önce köy muhtarlığı’na arsa talebinde bulunan köylülerimiz çok yakında bu isteklerine kavuşacaklar…

Eskiden köyde ev yapmak daha kolaydı. Şimdi ise bazı belde ve köylerin yeni belediye yasasına göre, Haymana ilçemize mahelle bazında bağlanmasından sonra, arsa alıp ev yapmak belli bir izne bağlanmıştır.

Köy muhtarlığımıza ait arsaların satışı ile ilgili resmi yazı, Dernek Başkanımız Beyhan Çevik’inde görev yaptığı Başbakanlığa ulaşmış olup, Beyhan Çevik söz konusu yazının bir an evvel çıkması yönündeki girişimiyle, önümüzdeki günlerde gereği yapılarak, resmi prosedür silsilesi içerisinde en son  Ankara Valiliği’nde köylerle ilgili birimce köyümüzdeki arsaların değerine göre bir fiat belirlendikten sonra, artık dileyen herkes tahminen önümüzdeki ay içerisinde köyümüzde arsa sahibi olabileceklerdir.

Köyümüzde arsa alacak köylülerimize şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz..

Köy Muhtarlığı’na ait arsaların, köylülere belli bir bedel karşısında tahsisi konusunda muhtarımız Rıza Gülşen‘in gösterdiği çabayı olumlu buluyor, kendisine teşekkür ediyoruz.