Köyümüzde Arsa Satısı.!

koyumuzde arsa satısıDaha önce köy muhtarlığı’na arsa talebinde bulunan köylülerimiz çok yakında bu isteklerine kavuşacaklar…

Eskiden köyde ev yapmak daha kolaydı. Şimdi ise bazı belde ve köylerin yeni belediye yasasına göre, Haymana ilçemize mahelle bazında bağlanmasından sonra, arsa alıp ev yapmak belli bir izne bağlanmıştır.

Köy muhtarlığımıza ait arsaların satışı ile ilgili resmi yazı, Dernek Başkanımız Beyhan Çevik’inde görev yaptığı Başbakanlığa ulaşmış olup, Beyhan Çevik söz konusu yazının bir an evvel çıkması yönündeki girişimiyle, önümüzdeki günlerde gereği yapılarak, resmi prosedür silsilesi içerisinde en son  Ankara Valiliği’nde köylerle ilgili birimce köyümüzdeki arsaların değerine göre bir fiat belirlendikten sonra, artık dileyen herkes tahminen önümüzdeki ay içerisinde köyümüzde arsa sahibi olabileceklerdir.

Köyümüzde arsa alacak köylülerimize şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz..

Köy Muhtarlığı’na ait arsaların, köylülere belli bir bedel karşısında tahsisi konusunda muhtarımız Rıza Gülşen‘in gösterdiği çabayı olumlu buluyor, kendisine teşekkür ediyoruz.

Yorum: 4

 1. derya dedi ki:

  peki önceden verilen sözlere karşılık köylülerin verdiği hatta taksitli olarak ödenen ücretler ne olacak.O ücretler üzerinden mi arsalar dağıtılcak. üzerinden 1 yılı geçmiş bir zaman aşımı var bu dağıtımlar nasıl olacak. Bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Mevlüt YAZAR dedi ki:

  Rıza Gülşen (Köy Muhtarı): Derya Hanım, eğer önceden para verildiyse ödedikleri para rayiç bedeli olarak kesilen tutardan düşülecek…

 3. derya dedi ki:

  Dağıtım nezaman planlanıyor. Kura ile yine harman yerinden mi dağıtılacak. Ve dağıtılacak yerlerin büyüklüğü verilen ücrete göre mi belirlenicek?

 4. Mevlüt YAZAR dedi ki:

  Arsaların köylülerimizi satışına, yukarıda haberimizde de bahsettiğimiz üzere, yasal prosedür bittikten sonra hemen başlanacaktır. tabiki herkes aldığı metre kareye göre ücret ödeyecektir. burada bir kota var herkes istediği kadar değil, ihtiyacı kadar arsa alacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eksik sayıyı RAKAMLA yazın * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.