Köyümüz Kar’lar Altında.!

köyde karSon yılların en etkili kar yağışı hafta içinde gerçekleşti. Kar yağışı başta Haymanalı çiftçiler olmak üzere neredeyse tüm vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye yetti.

Hafta içinde yer yer bir metreye kadar yağan kar, susuzluk ve kuraklık çeken Haymana’lıları memnun etti.
Uzun yıllardır bu denli bir kar yağışı olmayışı vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyordu.
Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan, yağan karın bereket olduğunu, bu şekilde devam etmesi durumunda Haymana’nın önümüzdeki yıllarda su sorunu yaşamayacağını dile getirerek “Allah’a şükür” dedi.
Yoğun kar yağışı nedeniyle Ankara Valiliği okulları 3 günlüğüne tatil etti.
köy karlar altindaKar yağışı ile mücadelede Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Haymana Belediyesi yoğun bir şekilde mücadele veriyor.
Haymana’da bulunan köyümüzde dahil olmak üzere 77 Mahallenin (Köy) bir çok yerinde yolların trafiğe açılmasında uzun uğraşlar veriliyor.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Haymana Bölge Sorumlusu Bediha Kadıoğlu Haymana Gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Hafta içinden itibaren bütün ekiplerimiz hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Çalışmalarımız kar yağışı olduğu sürece devam edecek. Sürgün devam etmesine rağmen sürekli iş araçlarımız bu yollarımızın takibi ile uğraşıyorlar. Yollarımızın tamamını açmış bulunduk. Karla mücadele de ASKİ’nin de iş makinelerini kullanmaya devam ediyoruz.” dedi.
Haymana Belediyesi de aynı şekilde gerek Haymana içinde gerekse köylerde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyorlar.
İlçemizdeki kar resimlerini görmek için aşağıdaki linki tıklayınız…