Köyümüz Hacı’ları Kutsal Topraklarda.!

köyümüz hac'ılarıKöyümüz Hac’ıları Hac görevlerini yapmak için dün gece Ankara Esenboğa Hava Limanı’nda Türk Hava Yolları’nın uçağı ile kutsal topraklara uçtular.  

Bu sene köyümüzde hac’ca gitmeye hak kazanan muhtarımız Rıza Gülşen ve eşi, Osman Dönmez ablası ve eşi ile İbrahim Öpöz hac öncesi bütün hazırlıklarını yaptıktan sonra dün gece Türk Hava Yolları’nın uçağı ile saat 22.30’da ilk kafile olarak kutsal topraklara uçtular.

Adı kurada çıkmasına rağmen, Suudi Arabistan Krallığı Hac Bakanlığının 22/06/1434 (22/06/2013) tarihli ve 333 sayılı yazıları gereği 2013 yılı itibariyle, ülkesine gelecek hacı adaylarına %20 kota koyması sebebiyle, Dursun Kılıç ve eşi önümüzdeki yıl kurasız gitmeye hak kazanıp bu sene Hac’ca gidememişlerdir.

Kota haricinde Hac’ca gitmeye hak kazananlar ise, dün gece sağ salim Medine’yi Münevvere’ye inmişler ve ilk önce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in mubarek kabrini ziyaret etmişlerdir.

Daha sonra hac’cın diğer gereksinimlerini yerine getirip, akabinde kurban kesip bayramın ilk haftası yurda döneceklerdir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün beyanına göre, 12 Eylül’de başlayan ilk hacı kafilesinin 9 Ekim’e kadar süreceğini hac dönüşlerinin ise, 19 Ekim’de başlayıp 10 Kasım’a kadar devam edeceği belirtilmiştir.

Köyümüz Hacı’ları Hac görevlerini ifa ettikten sonra Kurban Bayramının ilk haftası yani, 19 Ekim’de yurda döneceklerdir.

Site Yönetimi Olarak;

Köyümüz Hacı’larının kutsal topraklara sağ salim gidip gelmelerini ve yapacakları Hac görevinin de hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

HACI’LARIMIZIN DÜN GECE ANKARA ESENBOĞA HAVA LİMANI’NDAKİ RESİMLERİ…

Fotoğraflar: Burak Tayyar Tümtürk – 13.09.2013 – www.celtiklikoyu.com

köyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilariköyümüz hacilari

Resimlerin Tamamını Görmek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız…

 https://www.facebook.com/MVLTYZR/media_set?set=a.710395022310542.1031898434&type=3&notif_t=shared_album_invite