Köyümüz Hacı Adayları Kutsal Topraklarda.!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2017 yılı hac organizasyonu kapsamında Ankara’dan kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi 1 Ağustos günü akşam yola çıktı.

Bu yıl ülkemizden kutsal topraklara 80 bin hacı adayı gidecek. Son hac kafilesi ise 26 Ağustos’ta yurttan uğurlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da fetva, irşat ve eğitim, sağlık, denetim, gözetim ve rehberlik, kiralama, iskan ve koordinasyon, karşılama, nakil ve ayniyat ekiplerinden oluşan 4 bin görevliyle hacı adaylarına hizmet verecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, şehit yakınlarına, gazi ve gazi ailelerine kontenjan ayrıldı. Bu sene 4403 gazi ve şehit yakını Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda hacca gidecek.

Bu yıl hacca gidecek olan en büyük hacı adayı, Gaziantep’ten 1 Temmuz 1919 doğumlu 98 yaşındaki Döne Naimoğlu olurken en küçük hacı adayı ise Edirne’den 17 Temmuz 2017 doğumlu 17 günlük Toprak Topaloğlu oldu.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 80 bin hacı adaylarından ilk kafile 6 Eylül’de hacı olarak yurda dönecek. 28 Eylül’de dönecek olan son kafileyle tüm hacılar yurda dönmüş olacak.

Bu sene köyümüzden Emektar Ailesi’ne mensup, Zübeyde Emektar ile oğlu Bilal Emektar ve Halil Emektar Hac görevini yapmak için hac’ca gittiler. Zübeyde ve oğlu Bilal 1 Ağustos 2017 günü ilk kafilede Halil Emektar’da ikinci kafile de Hac’ca gittiler.

Çeltikli Köyü Sitemiz Adına;

Hac’ca giden köylülerimizin Hac’larını Allah kabul ve mübarek eylesin.

Hacılarımızdan Resimler…