Köyümüze Ulaşım

Köyümüzün İlçe ve İl arası çalışan herhangi bir vasıtası bulunmamaktadır. Köyümüz insanları köyüne genelde kendi özel otolarıyla gidip gelmektedir.

Otosu olmayan vatandaşlarımız ise, seyahatını gerek İlçe’ye gerekse İl’e yolu bizim köyde geçen ve belediye olan Yurtbeyli Belediyesinin otobüsleriyle yapmaktadırlar.

Köyümüz; İlçeye 40 km. olup, köylülerimiz; Köy- Haymana,  Haymana köy arası çalışan gene yolu köyümüzden geçen Yurtbeyli Belediyesinin otobüsüyle gidip gelmektedirler. Belediyenin aracı köyümüzden Pazar günü hariç, her gün sabah saat 06.00-07.00 arası geçmektedir. Haymana’dan da öğleden sonra saat 14.30 – 15.000 gibi köye hareket etmektedir.

Köyümüz, Ankara’ya Konya Devlet Yolu üzerinden yaklaşık 105-110 km.dir.

Köy Ankara arası çalışan Yurtbeyli Belediyesinin otobüsü, pazar günleri hariç her gün sabah saat, 05.30-06.00 arası köyümüzden geçmektedir. Anılan belediyenin arabası Ankara’ da ise, gene Pazar günleri hariç her gün öğle namazına müteakip, ( Saat 13.30 gibi ) Denizciler Caddesinde bulunan kahvenin önünde hareket etmektedir.

Köy Ankara, Ankara köy arası çalışan Yurtbeyli Belediyesinin otobüsü ulaşımda mesafe olarak daha kısa ve güvenli olduğu için Haymana üzeri değil, Konya Devlet Yolu güzergahını kullanmaktadırlar.