Köyümüz Aile’leri Sayfasi Güncellenmiştir.

soyadı agaci Dört yıl evvel oluşturulan köyümüz aile soy kütüğü sayfası, (http://www.celtiklikoyu.com/?page_id=99) gelen eleştiriler üzerine yenilenmiştir.

2008 yılnda sitemiz kurulduktan sonra köyümüzün özellikle orta ve genç kuşağındakiler köyümüzün etnik yapısını bilsinler diye oluşturulan köyümüz soy ve aile isimleri her nedense muhtarlık seçimlerine 4 ay kala gündeme getirilmesi manidardır.

Biz site yönetimi olarak;

Sitemizde yayınlanan haberler, resim video v.s leri gelen yapıcı eleştirileri revize ederek, gereğini yapmaktayız.

Köyümüzü oluşturan kabilelerden birisinin adını köylülerimiz arasında telafuz edildiği şekilde değilde o isme ve anlamına kısmen uyan başka bir söyleniş şeklini yayınlamıştık. Dolayısıyla kabile adlarını gösteren sayfanızı, o kabileye mensup bazı köylülerimizin eleştirilerini dikkate alarak, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için kabile adlarının hepsini kaldırarak sadece soyad’larına göre düzenledik.

Gayemiz, köyümüzde birilerini hedef almak yada kırmak değil, bilakis köyümüz insanları geçmişlerini bilsinler diye bilgilendirme amacı taşımıştır.

Bu bilgilendirme yapılırken köyümüzün etnik yapısını bilen görmüş geçirmiş köylülerimizden istifade edilmiştir.

Amacımız siz köylülerimize hizmet etmektir.

Her şeye rağmen birileri tarafından yanlış anlaşıldıysak da affola:((

Bu itibarla;

2010 yılında köyümüzün ileri gelen büyüklerine sorularak oluşturulan köyümüzdeki kabile ve aileler sayfasından “Kabile” adları çıkartılarak, köyümüzü oluşturan aileler alfetik sıra gözetilerek  Soyadı‘na göre düzenlenmiştir.

Siz köylülerimize saygıyla duyurulur…