Köyde Afet.!

köyde afetAni bastıran yağışlarla beraber. ilçemiz Ankara Caddesi üzerinde  esnaflarımızın işyerini, bazı evlerin avlu ve evlerini sular bastı, logarlar taştı, koca koca ağaçlar devrildi, ekinler yerle bir oldu, bir vatandaşımız ölüm tehlikesi atlattı…

Son günlerdeki şiddetli yağışlar Haymana ve mahalleleri için kabus oldu. Ankara Caddesi üzerinde bazı esnaflarımızın dükkanlarının içi göle döndü, birçok evi su bastı, tarlalar ve meralar dere yataklarına dönüştü, bir vatandaşımız ölüm tehlikesi yaşadı.

köyde afetKaldırımlardan taşan ve logarların almayıp dışarıya kustuğu sular, bazı esnaflarımızın dükkanlarından içeri girerek maddi hasara sebep oldu.
12 Haziran 2015 Cuma günü yağan yağmur v dolu köyümüzün “Elmalı” ve “Sinanlı Köyü” tarafındaki ekili alanlarda hasar’a sebep olmuştur.
Özellikle yağmur v dolu’nun ardından gelen sel, ekinlerde toprak erezyonu, dolu’da başak’larda tane kaybı yapmıştır.Ekili alanları sigorta kapsamında olan çifçilerimiz, P.tesi günü gelecek olan sigorta şirket yetkililerinin yapacağı hasar tespitinden sonra mağduriyetlerine binaen, gereği yapılacaktır.Ekili alanları zarar gören çifçilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Rabbim birdaha böyle afatı hiç bir çifçimize göstermemesinı gene yüce yaratıcı’mızdan niyaz ediyoruz.

Foto: Arap Yazar – 13.06.2015
Admin: MVLTYZR

Köyümüz ve İlçe’mizde selin ardında çekilen resimler…

koyde afet  koyde afet  haymanada sel (3)haymanada sel (1) haymanada sel1 haymanada sel (2)