Karahamzalı’da Şehit Yemeğine Davet.!

hamza yıldırımKöyümüz Yazar Ailesi’nden rahmetli Zeliha Yazar’ın kız kardeşinin (Petek Hanım) torunu olan Bala ilçesi Karahamzalı Köyü nüfusuna kayıtlı, Şehidimiz Hamza Yıldırım’ın 20 Eylül Pazar günü Ankara Bala ilçesi Karahamzalı Köyü’nde öğleden sonra Şehit yemeği verilecektir.

Kara Kuvvetleri 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay)  ait Gabar Dağı eteklerinde bulunan Görmeç ve Seslice üs bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere  planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlara, bölücü  terör örgütü mensuplarınca 30 Temmuz’da düzenlenen saldırıda Piyade Üsteğmen  İbrahim Tanrıverdi, Piyade Onbaşı Hamza Yıldırım, Piyade Er Ömer Kaan Kandemir ve  şehit olmuştu.

hamza yıldırımŞehit Onbaşı Yıldırım için Cuma Namazı’nın ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kıldırdığı cenaze namazına; Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TOBB Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve çok sayıda vatandaş katılmıştı.

hamza yıldırım05.08.2015 günü Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve  eski bakanlardan Bekir Bozdağ ile birlikte Hamza Yıldırım’ın baba evi Etimesgut’ta akşam  saatlerinde gelerek,  baba Haşim Yıldırım ve ailesine taziyelerini iletmişti.

Köyümüz Yazar Ailesi ile Çifçi Ailesi’ne akrabalık bağı olan Şengül-Haşim Yıldırım çiftinin oğlu olan rahmetli şehidimiz Hamza Yıldırım’ın Bala ilçesine bağlı Karahamzalı Köyü’nde 20.09.2015 Pazar günü köy camiinde mevlid okutulup, akebinde de köylülere ve tüm yakınlarına şehit yemeği verilecektir.

hamza yıldırımKöyümüzde gitmek isteyenlere önemle duyurulur.

Çeltikli Köyü Sitesi Olarak;

Allah kabul etsin diyor, şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabır ve başsağlığı diliyoruz.

____________________________________________________________

 Hamza Yıldırım’a ait resimler…

hamza yıldırım hamza yıldırım hamza yıldırım şehit hamza yildirim (6) şehit hamza yildirim (3) şehit hamza yildirim (15)

Not: Şehidimizin daha fazla resmini görmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız…

https://www.bing.com/images/search?q=%c5%9fehit+hamza+y%c4%b1ld%c4%b1r%c4%b1m&qpvt=%c5%9fehit+hamza+y%c4%b1ld%c4%b1r%c4%b1m&qpvt=%c5%9fehit+hamza+y%c4%b1ld%c4%b1r%c4%b1m&FORM=IGRE