Kaplıca Festivali’nin Teması Şekilleniyor.

kaplıca festival teması21’inci Uluslararası Haymana Kaplıca Festivalinin bu yılki taslak çalışmaları kısmen belirlendi. İzzet Altınmeşe, Haluk Levent ve Songül Karlı gibi ünlü sanatçıların gelmesi bekleniyor.

 

28-29-30 Haziran tarihlerinde yapılması beklenen Uluslararası Haymana Kaplıca Festivali’nin taslak çalışmaları Haymana Gazetesine ulaştı.
Haymana Belediyesi Yazı İşleri Müdürü İlyas Yıldız’dan edindiğimiz bilgilere göre, Festival bu yıl da uluslararası yapılacak ve çok sayıda ünlü sanatçı katılacak.
Yurtdışından; Bulgaristan, Ukrayna, Bosna Hersek gibi ülkeler ve yurt içinden de Mamak Belediyesi’nin halk oyunlarının gösterileri izlenecek.
Üç günlük festival süresince; Urfa sıra gecesi, folklör gösterileri, Hemşerimiz Faruk Küçük’ün Ankara Fotoğrafları sergisi, Asrın Kürk-Deri’nin Defile sunumu, Kaplıca ve Sağlık konulu sempozyum, Samyeli Müzik Grubu ve daha pek çok etkinliğin olması bekleniyor.
21. Uluslararası Haymana Kaplıca Festivalinde Haymanalı Yerel Sanatçılar ve Hemşerimiz Hüseyin Kağıt’ın yanı sıra İzzet Altınmeşe, Songül Karlı ve Haluk Levent gibi ünlü sanatçıların sahne alması bekleniyor. Sanatçılar üzerinde değişiklik yapılabileceğini söyleyen Yazı İşleri Müdürü İlyas Yıldız bu yayınlanan taslağın henüz netlik kazanmadığını, önümüzdeki süreçte sanatçı isimlerinin değişiklik gösterebileceğini ifade etti.
Haber: Haymana Gazetesi – 17.05.2013