İlçemizde 4 Bin Ton Kapasiteli SİLO

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden, İlçemiz Haymana’da 4 BİN TON Kapasiteli Dev silo 

Çifttçilerimizin yem materyallerinin çevre ve doğa şartlarından zarar görmeden uygun şartlarda depolanmasını sağlamak açısından büyük taşıyan silolara Haymana’da bir yenisi daha eklendi. 

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi (KKYDP) VI. Etap Ekonomik Yatırım Projeleri kapsamında özel bir firmanın Haymana İlçesinde yaptırdığı 4.000 Ton kapasiteli “Çelik Silo Tesisi”  Toplam tutarı 599.867 TL. olan projeye 299.925 TL. hibe desteği sağlandı. 

Çiftçilerin karşılaştığı en önemli problemlerden birinin yem ürünlerini bozulmadan uygun şartlarda muhafaza etmek olduğunu belirten İl Müdürümüz Muhsin TEMEL, bu konudaki en iyi çözümün yem siloları olduğunu ifade ederek,

“Bu konuda özel sektörün yapacağı girişimlere hibe desteği sağlanmaktadır. Haymana ilçemizde yapılan 4000 ton kapasiteli silo da bunun güzel bir örneğidir. Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesiyle tarım ürünü işleyen, depolayan ve ambalajlayan birçok işletmeye destek sağladık. Çiftçilerimiz bu projelerle, ürünlerine katma değer sağlayarak daha fazla gelir elde ediyor. Bu projenin Haymana hayvancılığına büyük faydası olacağına inanıyorum. Hayırlı olsun.” dedi.