Hemşehrimiz Gene Dünya Şampiyonu Oldu.

sampiyon_haymana1Haymana Çalış Mahallesi Nüfusuna kayıtlı Hemşerimiz İbrahim Karakoç, 100 Kiloda yeniden Dünya Şampiyonu olmayı başardı.

Haymana Çalış Beldesi Nüfusuna kayıtlı Ömer Karakoç’un oğlu 1981 doğumlu İbrahim Karakoç, İspanya’nın Lloret De Mar Şehrinde düzenlenen 2014 Yılı ağırsiklet Kick Boks Dünya Şampiyonasında göğsümüzü kabarttı.
100 kiloda dövüşerek son rakibini de yenen ve 2’inci kez dünya şampiyonu olmaya hak kazanan İbrahim Karakoç Haymana’nın gururu oldu.
İlçemizden ilk defa bir sporcumuzun bu dalda üstelik dünya şampiyonu olması Haymanalıları sevindirdi.
İbrahim Karakoç’un babası Ömer Karakoç gazetemize yaptığı konuşmada, oğlunun bu başarısından ötürü çok mutlu olduğunu, bir babanın yaşayabileceği en güzel duyguları yaşadığını dile getirerek oğluna başarılar diledi.
Almanya’da doğup büyüyen ancak Haymana’yı sık sık ziyaret eden İbrahim Karakoç’un ayrıca 2010 yılında Almanya şampiyonuluğu, 2011 yılında, İtalya’da Avrupa Şamiyonluğu, 2012 yılında Hollanda’da Dünya Şampiyonluğu ile tarihe geçtiği, 2 Mayıs 2014 tarihinde ise İspanya Dünya Şampiyonluğu ile zirve yaptığı görüldü.

Çeltikli’liler adına hemşerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.
İbrahim Karakoç’un müsabakasından Resimler…
ibrahim karakoç (3) ibrahim karakoç (1)
Haber ve Fotoğraf: Haymana Gazetesi…