Haymana’mızın Yeni Kaymakamı; Turan Erdoğan..!

kaymakam turan erdoğanİlçemizin yeni Kaymakamı Turan Erdoğan görevine başladı ve ayağının tozu ile Haymana’nın en önemli sorununa parmak basarak Konya E 90 Yolunu işaret etti…
Kaymakam Hüseyin Karameşe’nin tayininin Bursa’nın İznik İlçesine tayininin çıkmasının ardından ilçemize kaymakam olarak atanan Mardin Vali Yardımcısı 26 Ağustos Pazartesi günü ilçemizde görevine başladı.
İlçemize yeni atanan Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan ilçemiz adına önemli bir tespitte bulundu.
Daha önce görev yaptığı ilçelerden edindiği izlenimleri Haymana Gazetesine anlatan Erdoğan, “bir kentin kalkınmasındaki önceliğin yol ile başlayacağını”  ifade etti.
Erdoğan, “Haymana İlçesini samimi, sıcak ve şirin bir ilçe olarak analiz ettiğini, edindiği bilgilere göre ilçe ekonomisini Tarım ve Hayvancılık başta olmak üzere turizmin oluşturduğunu, bu kapsamda ilçenin gelişebilmesi adına E 90 Karayolu’nun vakit kaybettirilmeden hayata geçirilmesinin gerektiğini kaydetti”.
Erdoğan konuşmasında: “Artık yeni memleketimiz olan Haymana’ya geldik. İlçemiz için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Gördüğüm ve analiz ettiğim kadarı ile ilçe halkı samimi, sıcak ve misafirperver.
Edindiğim bilgiye göre toplamda 67 köyümüz var ve geniş bir coğrafyaya sahibiz. Haymana’ya geldikten sonra birkaç köye gidebildim. Yollar fena değil, ancak eksik ve yapılması gereken yerler de var. Özel İdare para konusunda sıkıntı çıkartmıyor diye biliyorum. Zamanla Allah’ın izni ile onları da yaparız.
Haymana bulunduğu konum olarak güzel bir yere sahip, ancak kör noktada, yani çıkmaz sokakta olduğu için yeterince gelişememiş..! Haymana’ya E 90 Karayolu ve Haymana Ankara arası duble yol yapılırsa buranın dünya termal merkezi olma aşamasında cazibe oluşturacağını söyleyebilirim. Haymana Kaymakamlığımız ilçemize hayırlı olsun. İnşallah hep beraber el birliğiyle ilçemize hayırlı hizmetlerde bulunuruz.” dedi.
Çeltikli Köyü Site Yönetimi Olarak;
1976 Ardahan İli doğumlu, evli ve iki kız çocuğu babası Kaymakam Turan Erdoğan’a ilçemize hoş geldiniz diyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.
Not: Bu haber ilçemizin gazetesi Haymana Gazetesi’nden alıntıdır…