Haymana’lı Şampiyon Güreşçi.!

Haymana’lı Milli Güreşçi 15 yaşındaki Feyzullah Yıldız Madalya ya doymuyor…

Haymana’lı Milli Güreşçi 15 yaşındaki Feyzullah Yıldız Madalya ya doymuyor.

Daha önce Ankara Büyük şehir belediyesinin düzenlediği Dünya çoçuk olimpiyatlarında Milli takım adına Dünya 2.ciliği bulunan Hemşehrimiz Feyzullah Yıldız’ın, syısız il şampişyonlukları ve birçok türkiye derecesi bulunmaktadır.

15 yaşındaki Haymana’ lı Hemşehrimiz Feyzullah Yıldız, Şimdide AKSARAY DA 73 kg Grekoromen Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2.cisi oldu. Finale kalan sporcular Milli takım aday kadrosuna cağrılmazken Feyzullah yıldız 73.kilo grekoremen güreş müsabakalarında 1 puan farkla çorumlu rakibine 1.liği kaptırmıstır.

Kardeşimiz Feyzullah Yıldız milli takımın aday kadrosuna çağrılması sebebi ile Ülkemizi ve Haymana’mızı Trabzonda yapılacak olan uluslararası müsabalarda temsil edecektir.

Lise 2.sınıf öğrencisi olan ve 70-78 kg arasında ki güreş müsabakalarında yer almakta olan Feyzullah Yıldız, Ulaştırma Bakanlıgının 6 yıldır lisanslı güreşcisidir.

Ayrıca Yıldız, Yeniköylü Büyük feyzullah lakaplı eski güreşçilerden Feyzullah Yıldız’ın da torunu olmakla beraber, Haymana’lı iş Adamı Sinan Yıldız’ın da oğludur.

Bilzerde bu genç kardeşimize, başarılar diliyor, alacağı başarıların gururu ile Haymana’lı olarak övünmeye devam etmek istiyoruz.

TGFf (Türkiye Güreş Federasyonu ) duyuralarının yapıldıgı
http://www.tgf.gov.tr/article.php?article_id=6722 internetsitesinden de sonuçlar görülebilmektedir.

73 KG        
Sıra Derece Kura No Ülke Adı Soyadı Puan
1 3 ÇOR M.SİNAN İŞLER 10
2 20 ANK FEYZULLAH YILDIZ 9
3 5 ANT MUSTAFA TALHA KILIÇ 8
3 21 AFY ALİ ÇELİK 8
5 4 KON MURAT ÇAKIR 6
5 15 SAK HAKAN İMAK 6
7 22 MUŞ DAVUT OCAN 4
8 13 HTY Z.ALPEREN KÜÇÜK 3
9 9 BAL HİDAYET AVCI 2
10 18 SVS EFKAN TAŞ 1

Haber : Orhan ÇELİK / Haymana HABER / 02.07.2012