Haymana’da Gerçek ASPAVA

Haymana’da Orjinal Aspava Pide ve Kebap Salonu,  Haymana halkına en güzel şekilde hizmet etme gayretinde bir lokanta…

Aspava’nın orjinal Aspava olduğunu belirten İşletme sahibi Kırıkkale’li  Musa Karakoç, İlçemiz eniştelerinden

Damadımız olan KARAKOÇ, eşinin Haymanalı olması sebebi ile ilçemize yerleşmiş ve ilçemizde boş durmayarak ASPAVA pide kebap salonunu açarak, işletmeciliğe başlamış.

Damadımız olan Haymana Aspava’nın sahibi Musa Karakoç; “Sakın aldırmayın, esnafımız üzerine yapılan olumsuz söylentilere. En güzel esnaf Haymana’dadır. Hiç bir ilçede bulunmayan esnaf anlayışı Haymana’dadır.  Şahit olduğumuz bir olayda, Başka bir ilçede, bir kız çocuğu fotokopi çekiyor, 25 krş. babasının dışarıda olduğunu belirterek  Parayı alıyım geliyim, dediğinde,  Esnaf kabul etmiyor yok kimliğini bırakta git diyor. Oysa bu gün Haymana’da bize bir yabancı geliyor, yemek yiyor, cüzdanım otelde kaldı diyor. Bizler anlayışla karşılıyoruz. Hemen gidip parayı alıp geliyorlar birde teşekkür ediyorlar.

Haymana’da termal tesislerin artması, yüzme havuzlarının dahi olması lazım. bu şekilde dışarıdan müşteri çekebiliriz. Sadece hamamla olmaz. Devremülk’ün Haymana içerisindeki esnafa hiç bir faydası yoktur. Bize günü birlik turist faydalıdır”

Herhangi bir kurs açılsa, Esnaf odası, Belediye , Kaykakamlık yada vs tarafından Diksiyon, Hitabet vs konulu Katılırmıydınız. Elemanlarınınzın gönderirmiydiniz.
sorusunu  Kendisine yönettiğimiz karakoç;

” Bizler esnaf olarak kurslar düzenlenirse, esnafa çok faydası olur diye düşünüyoruz. Ama böyle kurslar düzenlenmiyor. Bu tür kurslar mutlaka olmalı. Bu gün Yüksekokul Haymana’ya geldi, gençlerimiz bile kendilerine çeki düzen verdi. Konuşmalarına, hareketlerine daha dikkat ediyorlar.” dedi

Haymana’da havuzlara, yürüyüş alanlarına vede suyumuzun çok reklama ihtiyacı olduğunu belirten karakoç. Kendisinin 7 7 yıldır Haymana’da esnaf olduğunu,  Kaymakam ,İdari amirlerin  1 defa dahi gelip bizle sohbet ettiğine, yemek yediğine şahit olmadım. Belediye Başkanımız geliyor ama Kaymakamımız gelmiyor. dedi.

Haber:Cengiz Çağlar-Orhan Çelik-02.05.2012/HAYMANA HABER