Haymana’da Fetö Operasyonu..!

fetö operasyonuFETO kapsamında gözaltılar ve açığa almalara bu hafta da devam edildi. İlçe Tarım Müdürlüğü ve bazı esnaflara hafta içi operasyonlar düzenlendi.

15 Temmuz sonrası çalkantılı ve hareketli günler yaşayan ilçemiz kısa süreli bir durgunluktan sonra yeni operasyonlara sahne oldu.
Daha önce FETÖ Soruşturmasında görevleri esnasında gözaltına alınan İlçe Tarım Müdürlüğünde çalışan İlçe Tarım Müdürü ve 4 memur tekrar memuriyetlerine dönmüşlerdi.
Ancak geçen hafta içi yeni bir kararla tekrar görevlerinden uzaklaştırıldılar.
İlk operasyon dalgasında gözaltına alınan İlçe Tarım Müdürü H.S ve Ziraat Mühendisleri K.G.Y, O.A, M.Ü ve C.N mahkeme neticesinde tekrar görev yerlerindeki mesailerine başlamışlardı.

 18 Ağustos Perşembe günü ise yeni bir karar alan Haymana Cumhuriyet Savcılığı, kararın ardından İlçe Tarım Müdürü ve 4 Ziraat Mühendisi görevden el çektirilerek açığa alındılar.
Yine bir süre önce FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan ve denetimli şekilde serbest kalan esnaf E.Ç ise tekrar gözaltına alındı. Gözaltına alınmasının ardından mahkeme kararı ile Sincan Cezaevine sevk edildi.
FETÖ operasyonların bir diğeri de yine Haymana’da esnaflık yapan Ö.K ve K.D ile, K.D’nin Babası R.D’ye yapıldı. İşyerlerinde arama yapan Haymana Emniyetinden ekipler, daha sonra Ö.K ve K.D’yi de gözaltına aldılar.
Daha sonra mahkemeye çıkartılan Ö.K, K.D ve Babası R.D denetimli olarak serbest bırakıldı.

Haber: Haymana Gazetesi