Haymana İlçe Emniyetinin Yeni Müdürü Kemal Özkoç!

yeni ilce emniyet müdür2013 yılı genel atama döneminde, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf Emniyet Müdürü ve Emniyet Amiri rütbesinde toplam 3 bin 240 personelin durumları incelenerek atama ve terfi işlemleri gerçekleştirildi…

2013 yılı genel atama döneminde, 2.Sınıf, 3.Sınıf, 4.Sınıf Emniyet Müdürü ve Emniyet Amiri rütbesinde toplam 3 bin 240 personelin durumları incelenerek atama ve terfi işlemleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde de çeşitli birimlerde 100’e yakın memurun  görev yerlerinde değişiklik oldu.

Bu durumda Haymana İlçe Emniyet Müdürü Cemal Dalkılıç Erzurum’a atanırken Cemal Dalkılıç’tan boşalan yere Kazan İlçe Emniyet Müdürü olan Kemal Özkoç Getirildi.

Kemal Özkoç ‘un görevli bulunduğu  Kazan’da özellikle bayanlara karşı şiddet konusunda önemli adımlar attığı öğrenildi. İlçede oluşturduğu özel bir ekip ile  şiddete uğrayan bayanları, haftada bir telefonla aranması ve haftada bir de ev ziyaretlerinde bulunulması yönünde son derece önemli ve olumlu bir  uygulama başlattığı öğrenildi.

Ayrıca Kazan’da sayıları 110’yi bulan madde bağımlıları ile ilgili de bir çalışma yürüttüğü ve 17 madde bağımlısı gencin tedavisinin ardında onların işe yerleştirilmesi konusunda fabrika sahipleriyle görüştüğü ve gençlerin iş yerlerinde düzenli olarak ziyaret ederek takibini sağladığı, diğer madde bağımlısı gençlerle de görüşmelere devam eden ve onları madde bağımlılığından kurtarmak için çalışmalar yürüttüğü öğrenildi.

Emniyet Müdürü Kemal Özkoç Kazan’da  halkın, gece geç saatlere kadar huzurlu bir şekilde ailece çarşıda ve parklarda gezebilmelerinin  mimarı olarak gösteriliyor.

Emniyet Müdürü Kemal Özkoç’un ayrıca Kazan’da  Türkiye’de bir ilk olan ilkokul çağındaki öğrencilerin trafik konusundaki bilincinin gelişmesi için “Minik ayaklar, minik sürücüler” projesi ise,  Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 90 Bin TL ile desteklenmeye değer bulunmuş. Projeyi hayata geçirmek için gün sayan Emniyet Müdürü Kemal Özkoç’un bu kapsamda oluşturulacak trafik parkı sayesinde ilkokul çağındaki öğrencilerin, trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenme şansı bulmalarının planlandığı öğrenildi..

Emniyet Müdürü Kemal Özkoç, Doğan Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Hasan Polat ile 1 Ay önce yaptığı görüşmede  tayin döneminin yaklaştığını ve temennisinin Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışarak “ Kadına yönelik şiddet, çocuk istismarları ile madde bağımlısı gençler konusunda projeler yapmak hedefinde olduğunu söylemiş olduğu öğrenilirken Kazan basınında  Emniyet Müdürü Kemal Özkoç’un Haymana’ya tayin olması sivil toplum kuruluşları tarafından da sürgün olarak nitelendirildiği ifadesine yer verildi.

Çeltikli Köyü Site Yönetimi Olarak;

Yeni emniyet müdürümüzü kutluyor, görevinde başarılar diliyoruz.

Not: Bu Haber Haymana Haber Gazetesi’nden Alıntıdır…