HAYMANA ANKARA ARASI DUBLE YOL BAŞLADI.!

haymana düble yolAnkara-Haymana arası çift şeritli duble yol çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Hacı Aysu ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel çalışmaları yerinde inceleyip, yetkililerden bilgiler aldılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Referandum Döneminde İlçemizde düzenlenen mitingde seçim otobüsü üzerinden Ankara Haymana arası duble yolun sözünü vermişti.
İstimlak nedeniyle geciken yol için geçtiğimiz ay iftar yemeğinde istimlak sorununun ortadan kalktığını, bu yol için çalışmalara başlacanacğını söylemişti.
Hafta içinde Ankara Ziraat Fakültesi yanında yarım bırakılan duble yol çalışmasına başlandığı görüldü.
Belediye Başkanı Hacı Aysu ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel çalışmaları yerinde inceleyerek, yapılan yol hakkında, yetkililerden bilgiler aldılar.
30 metre genişliğinde yapılan duble yolun çift şeritli olacağı, şuan itibariyle 6 kamyonun 4 makinenin çalıştığı öğrenildi.
Ayrıca bu yoldaki virajların yer yer alınıp, yolun daha da kısaltılacağını, bu yüzden duble yol çalışmasının bir süre daha uzayabileceği söylendi.
Belediye Başkanı Hacı Aysu ve AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel ortaklaşa yaptıkları konuşmada: “Biz daha önce de dediğimiz gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih Gökçek’ten ne istediysek aldık. Bugün de çok şükür Ankara-Haymana arası duble yol başladı.
Sayın Gökçek bu yolun Kurban Bayramı’ndan önce tamamlanacağını söyledi. Ancak virajlarda kısaltmalar olacağı için bu yolun biraz daha gecikebileceğini, ancak en geç seçimlere kadar bitirileceğini düşünüyoruz.
Biz Sayın Gökçek’e Haymana’ya yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz.” dediler.

Not: Bu haber Haymana Gazetesi’nden alıntıdır…