Category Archives: Haymanadan Haberler

ÖZDEMİR TURGUT YENİDEN ADAY.!

AK Parti Haymana Belediye Başkan Adayı Mevcut Başkan Özdemir Turgut seçildi. Turgut, “sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. Büyük fark atacağız.” dedi.
Uzun süredir AK Parti Haymana Belediye Başkanı kim olacak diye konuşuluyordu.
Nihai karar 27 Aralık Perşembe günü açıklandı ve AK Parti Haymana Belediye Başkanlığında Özdemir Turgut ile devam kararı alındı.
Başkan Turgut ile telefonda görüşerek sürecin nasıl işlediğini sorduk.

Gökçek’ten Köylere Büyük Jest.!

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hafta içinde Haymana’yı ziyaret ederek, ilçemizdeki 73 mahalle muhtarına masa, sandalye, ses sistemi ve çay takımı hediye etti.
Haymana Gazetesi’nden Yavuz Çifçi‘nin haberine göre;
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Perşembe günü Haymana Şehitler Meydanı’nda Haymana’lı muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Buluşmada ilk konuşmayı Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı.

Başbakan İlçemiz Haymana’daydı.!

Başbakan Binali Yıldırım iftar programını yaptıktan sonra, parkta vatandaşlarla sohbet etmişti.

Başbakan Binali Yıldırım iftar programını yaptıktan sonra, parkta vatandaşlarla sohbet etmişti. Burada yaptığı konuşmada, “Biz iftarı açmadan Başkan Turgut önümüze dosya açtı. Belli ki belediye başkanınız dersine iyi çalışmış” diye de espri yapmıştı.

TURGUT’UN BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN İSTEDİKLERİ

Başkan Turgut dosya ile ilgili şu bilgileri verdi; “Öncelikle Başbakanımıza ziyaretinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

Kaymakam’dan Tüm Muhtarlara İftar.!

Haymana Kaymakamlığı mahalle muhtarları için bir iftar programı düzenledi. Programda tüm mahalle muhtarları bir araya geldi.
Cimcime Otel’de salı günü düzenlenen programa Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Garnizon Komutanı Ömer Seyhan, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, CHP İlçe Başkanı Naci Sezer, Ziraat Odası başkanı Halil İbrahim Balıkçı, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Sıvacı ve köyümüz muhtarı Rıza Gülşen‘in de içinde bulunduğu mahalle muhtarları katıldı.

Deprem Sinanlı Köyünü Salladı.

Türkiye’nin Ege Bölgesini sallayan deprem fırtınası bu defa ilçemizde yürekleri ağıza getirdi. Sinanlı ve çevresindeki mahallelerimiz Pazartesi günü 3.1 şiddetinde sallandı.
Türkiye son günlerde depremlerle sarsılıyor. Ege bölgesi ve İzmir’de yaşanan yer hareketleri bizlere o kadar da uzak değil.
Haymana 4. deprem kuşağında yer alsa da zaman zaman orta şiddette depremler yaşayabiliyor veya çevrede olan depremleri hissedebiliyor.
Ancak Pazartesi günü merkez üssü Sinanlı Mahallemizde hafif şiddetli ve bağımsız bir deprem yaşandı.
Öğlen saat 11.50 civarında yaşanan deprem mahalle de büyük panik yaşanmasına sebep oldu. Sarsıntı ile evlerinden dışarı fırlayan halk, bir süre evlerine dönmekte tererdüt etti.