Seçilen Kategori: Haberler

Sitemize Bu Sene Kim Sponsor Olacak?

www.celtiklikoyu.com bundan 10 yıl evvel kuruldu. Administrator’u (Yönetici) oğlum Deniz Yazar Admin’liğini de yıllardır ben deniz yapıyorum. O günden bu yana siz köylülerimize hizmet etmekteyiz.

Köyümüzün sitesi ücretli bir sitedir. Her yıl alan ismine (wwww.celtiklikoyu.com’a) ve Server (Sunucu) sağlayıcı firmaya dolar bazında belli bir ücret ödüyoruz. Bu miktarlar her yıl değişiyor. Geçen sene (147+29) 176 Liraydı.
Bu sene için ödeyeceğimiz tutar yaklaşık 211 Lira’dır. Bu paranın 172 Lirası Server sağlayıcı firmaya 39 lirası da Alan ismini aldığımız firmaya ödenecektir.

Her yıl ödediğimiz bu ücreti ilk zamanlar biz kendimiz ödüyorduk. Daha sonra sırasıyla köy muhtarımız Rıza Gülşen 2 yıl, 3 sene Osman Kaplan’ın oğlu Şahin Kaplan, en son olarak ta uluslar arası çalışan köylümüz Kaptan Şöför Murat Özdemir ödemişlerdir. Biz buradan kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Köyümüzün Yeni Bakkalı Sefer Koç

Köyümüzün yeni  bakkalı Sefer Koç, köylülerimize bakkal hizmeti vermeye başlamıştır…

Geçmişte köyümüzde bir çok kişi bakkallık yapmış hepside şartlar gereği bir gün kapatmıştır. Bunlardan bazıları rahmetli olmuş diğerleri de hayatta olup başka işlerle iştigal etmektedirler. Bakkallık yapan köylülerimizden bazıları şunlardır;

Rahmetli Olanlar;  Bahri Yazar, Hacı Fazlı Dönmez, Hasan Aydın, Bekir Tetik, Mülazim Öpöz, İbrahim Özdemir…

Hayatta olanlar; Yusuf Emektar, Şıh Mehmet Tetik, Feyzullah Gül ve en son Sefer Koç’tur.

Köyümüz bakkallarından birisi var ki yaklaşık 50-55 yıl yapmış, bakkallığın adeta kitabını yazmış olan rahmetli Mülazim Öpöz‘dür.

Mülazim Öpöz’den sonra bu işi yapanlar hep kısa süreli olmuştur. En son Feyzullah Gül bakkallık yapmış oda uzun süre götürememiş sonra kapatmıştı.

Köyümüzde Bu Sene Haç’ca Gidecekler Belli Oldu.

Kutsal topraklara giderek hac farizasını yapmak için başvuruda bulunan 2 milyonu aşkın kişinin heyecanla beklediği 2018 yılı hac kuraları Ankara’da çekildi.

2018 yılında hacca gitmek için 316 bin 857 kişi ilk defa kayıt yaptırdı. Daha önce hac kaydı olup, Başkanlık tarafından kayıtları yenilenen 1 milyon 804 bin 110 kişi ile birlikte kur’aya toplam 2 milyon 120 bin 967 kişi katıldı.

Köyümüzde bu sene Haç’ca gidecekler belli oldu.

Yazar Ailesine mensup, Güller-Abbas Yazar çifti ile Yıldırım Ailesine mensup, Emine-İbrahim Yıldırım çifti çekilen kur’ada isimleri çıkarak, 05 Şubat 2018 tarihinde yapılacak “Kesin Kayıt Yaptırma” hakkına sahip olmuşlardır.

Yazar Çifti 2009 tarihinde Yıldırım çifti de 2016 tarihinde Haç için ön kayıt yaptırmışlardı.

Hac kur’aları çekilirken büyük bir coşku, farklı bir heyecan ve tatlı bir hüzün yaşandığını ifade eden Başkan Erbaş,  bu heyecan, coşku ve hüzün Ülkemizin 81 iline, tüm ilçe, kasaba ve köylerine dalga dalga yayıldığını söyledi.

KUTLAMA (Yeni Yıl)

Değerli Köylülerimiz ve site ziyaretçilerimiz,

2017 yılını acılarımızla, sevinçlerimizle geride bıraktık. 2018 yılı daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla barış, daha fazla mutluluk getirsin.

Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizlerle olsun.

Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesi dilekleriyle.

Dünyada; sevgi ve barışın hakim olduğu neşe dolu yıllar…

“Çeltikli Köyü Site Yönetimi”

Bekir Yazar ve Ailesinin Umre Yolculuğu.!

Köylümüz Yazar Ailesi’ne mensup, Bekir Yazar eşi, oğlu Ramazan Yazar ve Eşi, Damadı Hüzeyfe Erdoğan ve eşi 20.01.2018 Cumartesi günü akşam “Umre” için kutsal topraklara yolculuğu başlayacak..!

Umre, lügaten; ziyaret manasınadır. Şer’an; ihramlı olarak Beytullah’ı ziyaret etmek ve Safa ile Merve arasında sa’y yapmaktır.

Umre belirli bir vakte bağlı olmaksızın arefe ve kurban bayram günleri (5 gün) haricinde istenildiği zaman ihram giyip, tavaf ve sa’y yaparak tahlik (saçı kazımak) ve taksir (saçı kısaltmak) dan ibarettir.

Umre’nin Manevi Yönü;

-Kul hakkı olma riskine karşı akraba, komşu, iş çevresi vs. ile helalleşmek çok önemlidir.
-Umre yolculuğuna çıkmadan önce günahlarımızdan arınmak için çokça İstiğfar-ı Şerif okumak önemlidir.
-Umre yolculuğunda Peygamber efendimizi ziyaret edeceğimizden elimiz boş gitmemek için hediye olarak çokca Salavat-ı Şerife okumak lazımdır.