Gökçek’ten Köylere Büyük Jest.!

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hafta içinde Haymana’yı ziyaret ederek, ilçemizdeki 73 mahalle muhtarına masa, sandalye, ses sistemi ve çay takımı hediye etti.
Haymana Gazetesi’nden Yavuz Çifçi‘nin haberine göre;
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Perşembe günü Haymana Şehitler Meydanı’nda Haymana’lı muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Buluşmada ilk konuşmayı Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yaptı.
Turgut konuşmasında şunları söyledi; “Ankara’nın mimarı sayın Melih Gökçek hoşgeldiniz. Başkanımız Ankara Yolumuzu inşallah bu yıl bitirecek. Büyükşehir Belediyesinin ilçe yatırımları arasında en büyük payı 200 Milyon TL ile Haymana aldı. Bu yıl yetişmese de inşallah seneye ilçemizin su sorunu bitecek. Sondaj ve depo çalışmaları yapılıyor. 202 km. Grup yollarımız yapılacak. Pazaryeri ile ilgili projemizi sunduk inşallah o da bu yıl ihalesi yapılacak. Ayrıca taziye evi ve camimiz de mezarlığın yanına yapılacak. Meydan düzenlemesi ve parklar ile ilgili çalışmalarda yapılacak. Sayın başkanımıza yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Turgut’un ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Büyükşehir’in mahalle ve merkeze şimdiye kadar yaptığı çalışmaları rakamlarla özetledi.
Gökçek daha sonra ise yapmayı düşündüğü projeleri sıraladı. Gökçek bu projelerle ilgili açıklamalarında şunları söyledi;
“Sizlere ne yapsak az. Seçimlerde siz en büyük desteği bize verdiniz. Aile yaşam merkezi yapmak istiyoruz.
Yol çalışmalarımızda 202 km yol bitecek. Meydan düzenlemesini de seçimelere kadar bitireceğiz. Bugün ise 73 tane köyümüze 10172 sandalye, 2543 masa, 73 çay semaveri ve ses sistemi, çay tabağı ve bardağı dağıtılacak. Maliyeti 897 Bin TL. Hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki senelerde de tente ve yeni hediyelerimiz olacak. Sizlere elimizden gelen hizmeti yapmaya devam edeceğiz. Hepinize teşekür ederim.” dedi.
____________________________________________________________________________________________
Büyükşehir’in köylere verdiği hediyeler…