Gökçek; “Ben Sözümün Arkasındayım”

Ben sözümün arkasındayım” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Haymana- Ankara duble yolda sorunun Karayollarından kaynaklandığını, istimlak problemi çözülür çözülmez çalışmalara başlayacağını dile getirdi.

AK Parti Haymana İlçe Başkanı Oğuz Yücel’in oğlunun düğününe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Haymana Ankara duble yolu hakkında konuştu.

Seçim döneminde Haymana Ankara arası duble yol için söz veren Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Haymanalılar tarafından uzun süredir eleştiriliyordu. Bu eleştirilerin neticesinde Haymana Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten Haymana-Ankara arası duble yol çalışmaları hakkında bilgi istedi. Gökçek, gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

 “Ben verdiğim çift yol sözümün arkasındayım. Ancak yolun istimlak edilmesi gerekiyor, İstimlak çalışmaları tamamlanmadan bizim yol çalışması yapmamız hem suç, hem de çok maaliyetli bir iş! Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Karayollarının istimlak problemini çözmesini bekliyoruz. Eğer kamulaştırılma yapılmadan biz inşaata devam edersek suç işlemiş oluruz.

Tekrar söylüyorum. Biz sözümüzün arkasındayız. Karayolları kamulaştırmayı bitirdiği takdirde iki ayda bu yol biter.” Dedi. Konuşmalar esnasında Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu da Karayollarının kamulaştırma işine başladığını belirtti.

 AK Parti İlçe Başkanı Oğuz Yücel ise Ankara’nın bir çok yerinde yolların hızlı bir şekilde tamamlandığını, istenildiği taktirde Haymana Ankara arası duble yolunda bitirilebileceğini söyledi.