Tag Archives: Vurdu.

Köyümüzü Dolu Fena Vurdu.

köyü dolu vurduSon 50 yılın en büyük dolu felaketi köyümüzü ve ekili alanları fena vurdu…

Dün Cuma namazından sonra saat   15.00 (3 gibi) gibi Bumsuz Köyü tarafında gelen şiddetli dolu köy içi ve merasında zarara yol açmıştır.

Özellikle “Elmalı”  ile köyümüzün girişindeki “Akkaya” mıntıkasındaki ekili alanlarda etkili olan dolu köy içi ve civarında bembeyaz bir görüntü oluşturmuştur.

Köylülerimizin söylediklerine göre; Bu sene biçerdöverin biçeceği ekili alanların kalmadığı, olanlarında zararını karşılamayacağı bildirilmiştir.

Köyümüzü Sel Vurdu.

Köyde Sel Oldu. Son 40-50 yılın görülmemiş yağmur’u   bardaktan boşalırcasına sel’e  dönüşünce, köyümüz’de “AFET”e sebep oldu… 

Her hangi bir can kaybı olmayan sel, sadece maddi hasara yol açmıştır.

4 Ağustos 2014 Pazartesi akşam köyümüz “Üç İnin Önü” ve “Akkaya” mevkiine yağan yağmur sel’e dönüşünce ayrıca, köyümüzün ve meramızın da fiziki ve coğrafi olarak iki sıralı dağ dizinin arasında olması hasebiyle, yükseklerden aşağı inen sel suları köyün tam ortasında geçen dere’yi taşırdı.

Dolu Köyümüzü Kısmen Vurdu.

sel doluHafta içinde etkili olan dolu ve sağanak yağış Özköyler’deki bazı mahalleleri etkisi altına aldı, bir hayvan sele kapıldı, çok sayıda arazi dere yatağına dönüştü, kavun ve ekin tarlaları sular içinde kayboldu. 

 Geçtiğimiz hafta Sinanlı, Bumsuz ve Kutluhan Mahallelerimiz başta olmak üzere Bizim mahallemizi de (Çeltikli) kısmen olmak üzere çok sayıda Haymana Mahallesi, dolu ve sağanak yağışın etkisi altında kaldı.