Tag Archives: Polatlı

Polatlı Bizim Paşa’ya Emanet.!

hursit_agircan3Haymana Çeltikli Mahallesi nüfusuna kayıtlı Topçu Kıdemli Albay Hurşit Ağırcan, terfi ederek Tuğgeneralliğe yükseldi ve Polatlı’ya atandı.

28 Temmuz 2016 Perşembe günü yapılan Yüksek Asgeri Şura’nın (YAŞ) toplantısında Topçu Kıdemli Albay’lıktan Tuğgeneral’liğe terfi etmişti.
1964 Haymana doğumlu ve Osman Ağırcan’ın oğlu Hurşit Ağırcan, Türk Silahlı Kuvvetlerde çeşitli görevlerde bulundu.
Görev yaptığı birimlerde taktir ve üstün başarı ödülü aldı.
Daha evvel Menemen İlçesi Garnizon Komutanlığı görevinde bulundu.
En son Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda denetleme subayı olarak görev yapıyordu.
Terfi alan ve paşalığa yükselen Ağırcan’ın yeni görev yeri ise, Polatlı Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı oldu.
Çeltikli Muhtarı Rıza Gülşen, Hurşit Paşa’nın göreve gelmesi ile köy olarak gurur duyduklarını, kendisinin ablasının oğlu olduğunu ve bu işi en iyi şekilde layıkıyla yapacağına canı gönülden inandığını belirtti.

Prof.Dr.Hatipoglu Polatlı Yenice’liler Dernegi’ndeydi.

nihat hatipogluPolatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Deneği tarafından düzenlenen Dua Gecesi’ne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katıldı. Programa özellikle bayanların yoğun ilgisi oldu.
Polatlı Haymanalılar Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen “Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Dua Gecesi” isimli programa ilgi çok büyüktü.
15 Şubat Cuma günü AK-RA düğün salonunda gerçekleşen programa, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik ve eşi Ayşe Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Yılmaz, AK Parti Haymana Belediye Başkan Aday Adayı Eşref Benli, Polatlı ve Haymana’dan bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Salonun çoğunluğu kadınlardan oluştu.

Gök’ten Polatlı ve Haymana Ziyareti

levent_gokten_polatli_cikarmasi_h1168Chp Ankara Chp Ankara Milletvekili Levent Gök’ten Ziyaretler…

CHP Ankara Milletvekili Levent GÖK, 5 OCAK 2013 Cuma günü Ankara İl yöneticilerinden Erdal Çiftçi ve İlden arkadaşlarla birlikte Polatlı İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
Polatlı İlçe Başkanı Ömer Lütfü Türker’in de katılımıyla hep birlikte esnaf ziyareti yapıldı, Esnafın sorunlarını not alan Levent Gök ülkenin kötü yönetilmesinden çiftçilerin ve esnafın çok olumsuz etkilendiğini ifade etti.
Polatlı Haymanalılar Derneğini de ziyaret eden Levent GÖK,buradan İnler ve Özyurt köylerine geçerek çiftçilerle dertleşti.Çiftçilerin sorunlarını not aldı, ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da TBMM’nde çiftçilerin, esnafın, mağdurların sesi olmaya devam edeceğini belirtti.