Tag Archives: mobese

Türkiye’nin Mobese Kamera’lı İlk Köyü; Çeltikli.!

Türkiye’nin hiçbir köyünde hatta çoğu ilçe ve beldelerinde olmayan mobese kameralar artık, köyümüzü köylülerimiz için netten izleme imkanını sağlamıştır.

Sitemizde bir kaç kez haber konusu olan mobese kameraların eksik olan gerekli teknik noksanlıkları ikmal edilmiş, nihayet aktif hale getirilerek, sanal ortamda köyümüzü göstermeye başlamıştır.

Daha önce sadece muhtarlık odasında izlenebilen köyümüz artık dünyanın neresinden olursanız olun internet ortamında rahatça izlenebilecektir.

Köylülerimizin köyümüzü internetten izleyebilmeleri için ilk önce size vreceğimiz “IP” numarasını (http://88.249.20.29:8080/)  bilgisayarınızda masaüstüne kopyalamanızı daha sonra ise, “GOOGLE CHROME” internet tarayıcısını bir sefere mahsus bilgisayarınıza yüklemeniz icapediyor.

Çeltikli Köyüne MOBESE Kamera Sistemi

Çeltikliler 24 Saat Köylerini internet  üzerinden dünyanın her yerinden görüntüleye bilecekler

İlçemiz Haymana’da  gündemde olan ancak bir türlü hesaplamalar sonrası uygulamaya konulamayan MOBEDE kamera sistemini üzerine Haymana da tartışmalar devam ederken Çeltikli köylüleri köylerine kuruyor.
Köy minaresine takılacak olan dört adet 4 adet mobese kamerayla 24 saat  sürekli olarak köy , Dünya’nın her yerinden internet üzerinden izlenebilinecek Köy Muhtarı Rıza Gülşen’in kontrolünde yapılan sistemin mobese kameraların takılması için hazırlıkların  bittiği, teknik bir ekibin gelerek bir ön  çalışma yapacaklarını akebinde de kameraların net görebilecek  bir yere monte edeleceği, internet bağlantısınında yapılmasıyla mobese  kameralarının devreye gireceği belirtilmiştir.

Mobese Kameralar Nihayet Takılıyor.

Köyümüz artık bundan böyle minareden 24 saat 4 adet mobese kamerayla internetten canlı olarak izlenebilecektir… 

Daha önceki bir haberimizde köyümüzün camisinin minaresine takılacak 4 adet mobese kameralarla köyümüzün internet ortamında 24 saat izlenebileceğini belirtmiştik.

Dün köyümüz muhtarıyla yaptığımız telefon görüşmesinde “mobese kameraların takılması için hazırlıkların bittiğini sadece önümüzdeki günlerde teknik bir ekibin gelerek bir ön çalışma yapacaklarını akebinde de kameraların köyümüzü net görebilecek bir yere monte edeleceğini internet bağlantısınında yapılmasıyla mobese kameralarının devreye gireceğini” söylemiştir. Muhtarımız Rıza Gülşen, “köyümüz muhtarlığına hibe olmak üzere, Hakan Çınar‘ın bir bilgisayar hediye ettiğini” belirtmiştir.