Tag Archives: Köyümüz

Köyümüz Hacı Adayları Kutsal Topraklarda.!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2017 yılı hac organizasyonu kapsamında Ankara’dan kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi 1 Ağustos günü akşam yola çıktı.

Bu yıl ülkemizden kutsal topraklara 80 bin hacı adayı gidecek. Son hac kafilesi ise 26 Ağustos’ta yurttan uğurlanacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da fetva, irşat ve eğitim, sağlık, denetim, gözetim ve rehberlik, kiralama, iskan ve koordinasyon, karşılama, nakil ve ayniyat ekiplerinden oluşan 4 bin görevliyle hacı adaylarına hizmet verecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, şehit yakınlarına, gazi ve gazi ailelerine kontenjan ayrıldı. Bu sene 4403 gazi ve şehit yakını Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda hacca gidecek.

Bu yıl hacca gidecek olan en büyük hacı adayı, Gaziantep’ten 1 Temmuz 1919 doğumlu 98 yaşındaki Döne Naimoğlu olurken en küçük hacı adayı ise Edirne’den 17 Temmuz 2017 doğumlu 17 günlük Toprak Topaloğlu oldu.

Köyümüz Kar’lar Altında.!

köyde karSon yılların en etkili kar yağışı hafta içinde gerçekleşti. Kar yağışı başta Haymanalı çiftçiler olmak üzere neredeyse tüm vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye yetti.

Hafta içinde yer yer bir metreye kadar yağan kar, susuzluk ve kuraklık çeken Haymana’lıları memnun etti.
Uzun yıllardır bu denli bir kar yağışı olmayışı vatandaşlarımıza zor anlar yaşatıyordu.
Haymana Kaymakamı Turan Erdoğan, yağan karın bereket olduğunu, bu şekilde devam etmesi durumunda Haymana’nın önümüzdeki yıllarda su sorunu yaşamayacağını dile getirerek “Allah’a şükür” dedi.

Köyümüz Hacı’ları Kutsal Topraklarda.!

köyümüz hac'ılarıKöyümüz Hac’ıları Hac görevlerini yapmak için dün gece Ankara Esenboğa Hava Limanı’nda Türk Hava Yolları’nın uçağı ile kutsal topraklara uçtular.  

Bu sene köyümüzde hac’ca gitmeye hak kazanan muhtarımız Rıza Gülşen ve eşi, Osman Dönmez ablası ve eşi ile İbrahim Öpöz hac öncesi bütün hazırlıklarını yaptıktan sonra dün gece Türk Hava Yolları’nın uçağı ile saat 22.30’da ilk kafile olarak kutsal topraklara uçtular.

Adı kurada çıkmasına rağmen, Suudi Arabistan Krallığı Hac Bakanlığının 22/06/1434 (22/06/2013) tarihli ve 333 sayılı yazıları gereği 2013 yılı itibariyle, ülkesine gelecek hacı adaylarına %20 kota koyması sebebiyle, Dursun Kılıç ve eşi önümüzdeki yıl kurasız gitmeye hak kazanıp bu sene Hac’ca gidememişlerdir.

KÖYÜMÜZ ESNAFLARINA HAMDİ YÜZER’DE KATILDI.

AS 49 PİDE KEBAP Köyümüz esnaflar zincirine her geçen gün birileri ekleniyor. Köyümüz Yüzer Ailesi’nden Lütfi Yüzer’in oğullarından Hamdi Yüzer, Ankara’nın Dikmen semtinde As 49 Pide Kebap adıyla bir dükkan açarak, Lokanta sekterüne girmiştir…

Ankara’nın Dikmen Keklik semtinde Huzur Mah. Dikmen Cad. No: 402/A’ da kalifiye personeliyle, hizmet vermeye başlayan pide kebap salonu’nun yemek menüsünde  pide, kebap ve çorba çeşitleri bulunmaktadır.

Huzur Mahallesi ve civarına hizmet veren As 49 Pide Kebap Salonu‘nun  lokanta içi ve bahçesi dahil, 50-60 kişilik kapasiteye sahiptir.

Site Yönetimi Olarak;

Köyümüz 2013 Dügün Takvimi Güncellendi.

koyumuz etkinlik takvimi yeniArtık bundan böyle düğün ve diğer etkinliklerinizi bize zamanında gönderdiğiniz takdirde köylülerimizin yapacakları sünnet, nişan, düğün v.b etkinlerini sitemizde yayınlanacak “Etkinlik Takvimi”ne bakarak belirleyeceklerinden, köyümüz düğün tarih lerinde hiç bir çakışma olmayacaktır.

Önceleri düğün haberlerini sitemizde sadece “Köyümüzden Haberler” hanesinde yayınlıyorduk. Geçen yıl ayrıca, düğün tarihle rinin çakışmaması için düğün haberlerini şematik olarak yayınlamaya başladık.

Bu sene ise, şematik olarak özet bir şekilde yayınladığımız Çeltikli Köyü 2013 Etkinlik Takvimi’ni, daha da geliştirerek sizlerin daha kolay anlayabilmeniz için ayına ve tarihine göre güncelledik.