Tag Archives: Fazla

Gelenek Bozulmadı. En Fazla Göç, Gine Bizde.!

haymana nüfusHaymana göç vermeye, dolayısı ile erimeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu 2015 nüfus sayımına göre 2.821 kişi daha ilçemizi terk etti. Ankara’nın 25 ilçesi arasında en fazla göç Haymana’da Yaşandı. Haymanalı vatandaşlar 90’lı yıllardan itibaren nüfusta peyderpey bir erime olduğunu belirttiler…

Türkiye İstatistik Kurumu 2015 yılı nüfus rakamlarını açıkladı. Haymana için durum yine iç açıcı değil. Vatandaşlara göre bu erimenin en büyük sorumluları son 30 yılın belediye başkanları olarak görülüyor.
İnsanlarımızın Haymana’dan göç etme sebeplerinin başında işsizlik ve eğitimdeki yetersizlikler geliyor.
2014 yılında 31.176 olan nüfusumuz, 2015 yılında 28.355’e geriledi. Yani 2.821 kişi daha göç verdik.

Levent Gök; “Haymana’nın Sesini Daha Fazla Duyuracagım”.

levenk gök haymanaLevent Gök Haymana Ziyaretinde Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu.
Chp Ankara Milletvekili Levent Gök Haymana ziyaretinde esnafı gezdi, sorunlarını dinledi, Haymana’lılarla bir araya gelerek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Levent Gök’ün açıklamaları;”Bizim derdimiz Haymana’da Kurumların gittikçe kapanması. Cezaevi dışarıdan olumsuz gözükse de, Cezaevi dolayısıyla dışarıdan insanlar Haymana’ya geliyor. Bu ilçenin ilçe olma unsurlarını içeren Kurumlar teker teker gidiyor. Bizim bütün mücadelemiz bu. Kurumların kapanması Haymana ekonomisine ciddi zararlar vermiştir.