Tag Archives: Çeltikli

Bereket TV’de Bir Çeltikli’li.!

Bereket TV’de yayınlanan 3. Dönem “Traktör Arena Düello”da yarışacak olan köyümüz Koç Ailesi’nden Şıh Ahmet Koç’un oğlu Hayati Koç’a

Çeltikli Köyü Sitemiz Adına, başarılar diliyoruz.

 

 

Çeltikli’de Kene Paniği.!

Çeltikli Mahallesi’nden Mehmet Emin Çınar’ı kene ısırdı. Yerinden sökülen kene araştırılmak üzere İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bırakıldı. 

Köyümüzde bir vatandaşımızı ısıran kene, panik havası yaşattı.
İlçemiz Haymana Gazetesi muhabirlerinden Hüseyin Yıldırım‘ın haberine göre; Çeltikli Köyümüz Çınar Ailesi’nden Mehmet Emin Çınar, gece tarlasında biçim yaptıktan sonra evine geldi ve istirahate geçerek uykusuna daldı. Sabah kalktığında göğsünde acı hisseden Çınar, vücudunu dikkatlice kontrol ettiğinde bir kenenin yapışmış olduğunu gördü.
Mahallemiz Muhtarı Rıza Gülşen ile Haymana Devlet Hastanesi’ne gelen Çınar’a yapışan kene çıkarıldı. Tedavi edilen Çınar da ateş ve bulantı olmaması herkesin rahatlamasını sağladı.
Mehmet Emin Çınar ve Muhtar Rıza Gülşen çıkarılan keneyi İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim etti.

Çeltikli’mizin Paşası; Hurşit AĞIRCAN.!

hurşit ağırcanKöyümüzün Artık bir paşa’sı var. Tuğgeneral Hurşit Ağırcan.!

Köyümüz Ağırcan Ailesi’ne mensup, Hacer-Osman (Rahmetli) Ağırcan çiftinin oğlu, Bilal Ağırcan’ın da yeğeni olan Hurşit Ağırcan, 28 Temmuz 2016 Perşembe günü yapılan Yüksek Asgeri Şura’nın (YAŞ) toplantısında Topçu Kıdemli Albay’lıktan Tuğgeneral’liğe terfi etmiştir.

Tuğgeneral, orduda kara ve hava kuvvetlerindeki temel görevi tugay komutanlığı olan, albay ve tümgeneral arasında bulunan askeri bir rütbedir. Bunun NATO KODU ise, OF-6 olur.

Ülkemizde Türk Silahlı Kuvvetleri’nde en düşük seviyede olan general rütbesi Tuğgeneral olup, en üst rütbeside Orgeneral‘dir.

Mareşal ve büyük amirallik rütbeleri ise, büyük yararlılıkları olan yaşayan ya da yaşamını kaybetmiş olan orgeneral ve oramiral rütbeleri kullanılır.

Çeltikli Hasat 2016 Başladı.

biçim 2016Çeltikli’mizde hububat biçimine başlanmıştır. Köyümüze köylülerimize bol bereketli bir yıl diliyoruz…

Her yıl olduğu gibi bu senede köylünün bir yılın emeği olan hububatın biçilmesine başlanmıştır.

09 Temmuz 2016 günü başlayan biçim, köydeki biçerdöverlerden birisinin biçerdöveri diğer hububat ürünlerinden daha erken olgunlaşan arpa’lar ile anız biçimine başlamıştır.

Öğretmenliğimin İlk Yılları ve Çeltikli.!

Ali Aydemir Öğretmen Okulunu bitirdikten sonra 1970 yılında ilk görev yeri olan Çeltikli’yi Anlatıyor…

Köyümüzde görev yaptığı yıllarda öğretmenliğinin yanında diğer öğretmenimiz Eyüp Sabri Çimen’le yaptığı sosyal etkinliklerle köyümüz gençlerini kötü alışkanlıklarından arındırarak, sporla kaynaştırıp topluma kazandırma noktasında büyük katkısı olmuştur.

Yalnız okuyan gençlerimizi değil köyün diğer bireyleriylede güzel dostluklar kurarak, köyün her türlü sorunlarıyla ilgilenmiş ve  köylülerimizin gönlünde taht kurmuştur.

Futbola olan merakı ve becerisiylede o dönem köyümüzün adını duyurmada da etkili omuştur.