Tag Archives: (Bekir

Bekir Yazar ve Ailesinin Umre Yolculuğu.!

Köylümüz Yazar Ailesi’ne mensup, Bekir Yazar eşi, oğlu Ramazan Yazar ve Eşi, Damadı Hüzeyfe Erdoğan ve eşi 20.01.2018 Cumartesi günü akşam “Umre” için kutsal topraklara yolculuğu başlayacak..!

Umre, lügaten; ziyaret manasınadır. Şer’an; ihramlı olarak Beytullah’ı ziyaret etmek ve Safa ile Merve arasında sa’y yapmaktır.

Umre belirli bir vakte bağlı olmaksızın arefe ve kurban bayram günleri (5 gün) haricinde istenildiği zaman ihram giyip, tavaf ve sa’y yaparak tahlik (saçı kazımak) ve taksir (saçı kısaltmak) dan ibarettir.

Umre’nin Manevi Yönü;

-Kul hakkı olma riskine karşı akraba, komşu, iş çevresi vs. ile helalleşmek çok önemlidir.
-Umre yolculuğuna çıkmadan önce günahlarımızdan arınmak için çokça İstiğfar-ı Şerif okumak önemlidir.
-Umre yolculuğunda Peygamber efendimizi ziyaret edeceğimizden elimiz boş gitmemek için hediye olarak çokca Salavat-ı Şerife okumak lazımdır.

Trafik Kazası (Bekir Oğlu Ramazan YAZAR)

Ankara’da ‘yok artık’ dedirten kaza: 23 araç birbirine girdi!

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Mimar Caddesi refüjünde, otomatik sulama sisteminden akan suyun yolda buzlanmaya neden olması sonucu 23 araç birbirine girdi. Kazada 3 kişi yaralandı.

Zincirleme kaza, sabah saatlerinde Çankaya Mimar Caddesi üzerinde bulunan Öveçler Alt Geçidi’n de meydana geldi. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü kentte, refüjdeki otomatik sulama sisteminin arızalanmasıyla yola akan su buzlanmaya neden oldu.

DÜĞÜN ÖN DUYURUSU (Büşra KARATAŞ – Bekir ÇİFÇİ)

bekir çifçiBüşra Karataş ile Bekir Çifçi’yi şimdiden kutluyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz…

Köyümüz Çifçi Ailesi’ne mensup, Halime – Emrullah (Rahmetli) Çifçi çiftinin oğlu Bekir Çifçi ile Ankara Güdül İlçesinden Karataş Ailesine mensup, Habibe – Mustafa Karataş çiftinin kızı Büşra Karataş’ın 04.09.2016 Pazar günü Ankara Sincan’da Ayaş Yolu Üzerinde bulunan Harikalar Diyarı 11 no’lu kapı yanındaki Akman Nikah ve Balo Salonu‘nda saat: 16.00-19.00 arasında düğün merasimleri yapılacaktır.

Her iki ailenin de tüm eş, dost akraba ve sevenlerine duyurulur.

Çeltikli Köyü Sitesi Adına;

Genç çiftlerimizi şimdiden tebrik ediyor, 04.09.2016 Pazar günü olacak düğünün her iki aile içinde hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

Haber İrtibat Tel:

Trafik Kazası (Bekir YAZAR)

B.Amcam_Bekir Yazar’a Büyük Geçmiş Olsun. Allah Acil Şifalar Versin.

Köyümüz Yazar Ailesi’ne mensup Bekir Yazar, 27.12.2015 Pazartesi günü (Dün) sabah saatlerinde Adana’dan  İmamoğlu istikametine giderken, eczacı damadı Huzeyfe Erdoğan’ın kullandığı araç, hız ve dikkatsizlik sonucu yolun orta refüjüne çarparak takla atmıştır.

Kaza sonucu dört kişinin içinde bulunduğu araç pert olmuş araçta bulunan 3 kişi hafif yaralı (Bekir Yazar , damadı Huzeyfe ile Huzeyfe’nin arkadaşı) bir kişide (Huzeyfe’nin eczacı arkadaşı) ağır yaralı olarak, Adana’dan gelen ambülanslarla gene Adana’daki özel bir hastanede tedavi altına alınmışlardır.

Yaralılardan Huzeyfe’nin arkadaşı olan kişinin durumu ciddiyetini korumakta olup, diğer yaralıların sağlık durumları da iyiye gitmektedir.

Çeltikli Köyü Sitesi Olarak;

GEÇMİŞ OLSUN (BEKİR YAZAR)

Bekir YazarBekir Yazar ve ailesine geçmiş olsun. Acil şifalar…

Köyümüz Yazar Ailesi’ne mensup, Bekir Yazar bugün akşam saatlerinde Sincan Odak Göz Hastanesi‘n de (http://www.odakgoz.com.tr/tr/) gözünde başarılı bir operasyon geçirmiştir.

Şuan durumu iyi olan Bekir Yazar ameliyat sonrası hastaneden taburcu edilmiş olup evinde dinlenmektedir.

Site Yönetimi Olarak;

Bekir Yazar’a Allah’tan acil şifalar, Yazar Ailesi’ne ve tüm sevenlerine de geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

İLETİŞİM:

Bekir YAZAR Cep Teli: 0 542 632 55 34