Esref Benli “Haymana Belediye Baskanlıgı’na Adayım“

eşref benli baskanlıga adayEşref Benli, İlçemiz Haymana Haber Gazetesi Yazarlarına Adaylığını Açıkladı…

Büyükşehir Belediyesi yasası yaşantımızda önemli değişikliklere sahne olacak. Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi üyelikleri konusunda kırk yıllık ezberler bozulacak. Büyükşehir yasası merkezin dışından bir belediye Başkanının seçilmesine olanak sağlıyor.  Bu konuda ki değişimin ilk işaretleri AKP’de görüldü. Şu ana kadar Haymana Belediye başkanlığı için kulis çalışmaları yapan 4 adayın üçü köylerden.

AKP’den Belediye başkanlığına adaylığını koyacağını söyleyen Eşref Benli ile Gölbaşı’nda gazetemizin yazarlarının tam kadro katıldığı yemekli sohbette bir araya geldik.

Eşref Benli Bumsuz Beldesinde doğmuş. İlköğrenimini köyünde yapan Benli, Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Bölümünden mezun olduktan sonra müteahhitliğe başlamış.

Sıcak bir ortamda geçen sohbet sırasında ilçemiz haymana haber gazetesi yazarlarının soru bombardımanı tuttuğu Eşref Benli “ inanın ben böyle bir kadro ile karşılaşacağımı beklemiyordum. Haymana’da böyle bir gazete varsa benim işim gerçekten zor. Ama tüm Haymanalılar adına çok mutlu oldum. Haymana’nın sahipsiz olmadığına burada tanık oldum. Haymana Haber Gazetesine çok teşekkür ederim.”

Şimdi izin verirseniz önce “Neden aday oldunuz ?” sorusuna yanıt vermek istiyorum.

“Sinan Hoca’mın söylediği gibi kurulu iyi bir düzenim var. Neden belediye başkanlığı gibi sıkıntılı, sorunlarla dolu bir yere adaylığımı koyarak rahatım kaçırıyorum. Belediye başkanlığının sıkıntılı bir iş olduğunu biliyorum. İşim gereği çeşitli belediyelerle yakın ilişkilerim oldu. Yani belediyeleri tanıyorum. Yabancısı sayılmam.

Bildiğiniz gibi Büyükşehir yasası ile ilçemizdeki tüm belde belediyeleri ile köy muhtarlıkları kaldırıldı. Mahalleye dönüştürüldü. Hepsi de Haymana Belediyesine çatısı altında toplandı. Bunun sonucunda Haymana Belediyesinin hizmet alanı çok genişlemiş oldu. Haymana Belediyesi olarak 80 km uzaklıktaki mahallelere de hizmet götüreceksiniz. Haymana’mızın köylerinin alt yapı sorunları hepimizin malumudur. Köy içi yolları, kanalizasyon ve içme suyu şebekelerinin yapılması lazım. Bildiğim kadarıyla beldelerde dahi imar planları tamamlanamadı. Yani önümüzde yapılacak çok iş var. Haymana ve köyler de göç devam ediyor. Ekonomik sorunlar çözüm bekliyor. Bunlar bazı teknik bilgiler isteyen işler. Donanım isteyen işler.

Hizmet alanı böylesine bir anda çok büyüyen Haymana Belediye Başkanlığı koltuğuna iyi eğitim almış, planlama ve koordinasyon yapabilen, ekip çalışmasını bilen, ilçenin ve mahallelerin öncelikli ihtiyaçlarını görebilen, vizyon sahibi bir belediye başkanına ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için adaylığımı koyuyorum. Haymana’nın geleceği üzerine güzel projeler hazırladım.”

“Yeni büyük Haymana’nın bir belediye başkanında aradığı tüm niteliklere sahibim.”

“Haymana Belediye Başkanlığı görevine talibim.”

Haber: Sinan Erdem-06.02.2013/HAYMANA HABER