Eskikışla Cami İnşaatı Yardım Bekliyor

Eskikışla Köyü Münaresine kavuştu. Uzunca zamandır minaresi olmayan Haymana Eskıkışla Köyü Cami sonunda Minaresine kavuştu…

Eski  durumda bulunan, köy camilerini yıkarak, cami yerine,  Hızlı bir şekilde yeni ve  minareli cami inşaatı yapımına başlayan Eskikışla Köylüleri cami inşaatın kaba kısmını bitirdiler.

Yapımına muhteşem bir hız ve sürat ile başlanan Eskikışla Cami inşaatı, Bu günlerde, toplanan paraların bitmesi ile hızını ağırlaştırdı.

Köylerinde bulunan ve eski durumda olan Cami’nin minaresinin olmadığından,  ve son zamanda da İmam lojman sıkıntılarının olduğunu dile getiren  Eskikışla Köylüleri Tamamı ile kendi çabaları ile başladıkları cami inşaatının kaba kısımlarını tamamlayarak, Kubbenin atılmasından sonra, inşaatın  ince işlerine başlayacaklar.

Eskıkışlalılar Gurbetçi Köylüleri Şahin ÜNAL’ın  yoğun  çabası ve öncülüğünde başlatılan inşaatı, kurdukları Eskikışla Köyü Cami Yaptırma Ve yaşatma derneği
ile yürütmekteler

Toplanan bağışlar ile bu gün kü haline getirilen Cami İnşaatı, Bütçede bulunan paraların bitmesi ile Cami Yaptırma Derneği tarafından, İnşaatın devam etmesi, ve tamamlanması için  bütün Hayırseverlerlerin,  Cami Yaptırma derneğine bağışta ve yardımda bulunmalarının istedi. Kaba işi, minaresi bitiren caminin, Kubbesinin yapılması ve ince işçiliğe başlanması gerekiyor. Ancak Dernekte bulunan kaynaklar bu duruma kadar getirmiş olup, camiye aynı hızda  devam edilebiliinmesi için Hem köylü hemşehrilerden hemde Hayırsever Tüm müslümanlardan yardım beklenmekte olduğu öğrenildi.

Hayır yapmak isteyenler için hesap numarası;

ZİRAAT BANKASI MERKEZ ŞUBESİ

(1) 56830541-5001 NOLU HESAP

(İBAN:TR320001000001568305415001)

Haber Orhan ÇELİK / Haymana HABER / 01.05.2012