Category Archives: Kutlama

Kutlama (Ramazan Bayramı)

ramazan_bayram

Ramazan Bayramınız Mubarek Olsun…

“Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.

kurban bayramıHayatımızın hızlı akışı içerisinde çoğu zaman bilinçsiz ve sorumsuz bir şekilde zaman sermayesini hızla tükettiğimiz günümüzde, bayramlar barış, sevgi ve kardeşlik paylaşmak gibi duygularla; kaybımızı kazanca dönüştürebileceğimiz bir fırsattır.

Bu Kurban Bayramının, değerlerimizi yeniden kazanmamıza, toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine vesile olarak değerlendirmeliyiz.

Hasan Enes Özdemir’in Asker Gecesi.!

EN BÜYÜK ASKER BİZİM ASKER..!”

Hasan Enes Özdemir’e bu kutsal görevinde, şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz.

Köyümüz Yüzer Ailesi’nden Yeter (Yüzer) Özdemir’den doğma Savaş Özdemir’den olma, Hasan Enes Özdemir‘in 28 Nisan 2018 Cumartesi Gecesi saat 19.00-23.00 saatleri arasında Sincan Selçuklu Mahallesi İlhan Sok. Turan Apartmanı 20/5 ‘te bulunan evde “Asker Gecesi” yapılacaktır.

Özdemir ve Yüzer Aileleri’nin tüm eş, dost ve akrabalarına önemle duyurulur.

Çeltikli Köyü Sitesi Adına;

Piyade Er olarak Manisa Batı Kışla Piyade Er Eğitim Tuğay’ında vatani görevini yapacak olan askerimiz, Hasan Enes Özdemir’e şimdiden hayırlı teskereler diliyor, askerliğinin hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz…

Haber İrtibat Telefonu:

Yeter Özdemir (Annesi) Cep Teli: 0 (541) 657 27 81

KUTLAMA (Mevlid Kandili)

Peygamberimizin (sav) doğumunun 1442. yıl dönümü kutlu olsun…

Mübarek Mevlid Kandili’ne ulaşmanın sevincini millet olarak yaşıyoruz.

Bilindiği üzere 29 Kasım 2017 gecesi Mevlid Kandilidir.

Yüce Peygamberimizin dünyaya geldiği gece, Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav) yüce Allah tarafından bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, rahmet peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur.

Bütün insanlığın kurtarıcısı Sevgili Peygamberimizin (sav) doğum günü olan, insanlığın dirilişinde, karanlığın aydınlığa çıkışında çok önemli bir yere sahip olan Mevlid Kandilini en güzel şekilde ve anlamına uygun olarak değerlendirmeliyiz.

Bu vesileyle Çeltikli Köyü Sitemiz Adına;

Başta köylülerimiz site ziyaretçilerimiz olmaz üzere aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyoruz.

Asker Gecesi (Resul KOÇ)

Resul Koç’a bu kutsal görevinde, şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz.

Köyümüz Koç Ailesi‘ne mensup, Feramis Koç’un  oğlu  Resul Koç’un 22.10.2017  Pazar günü saat: 14.00-23.30 saatleri arasında Haymana ilçesinin Çeltikli Mahallesi İlköğretim Okulu’nda “Askere Gönderme Gecesi” yapılacaktır.

Koç Ailesi’nin tüm eş, dost ve akrabalarına önemle duyurulur..

Çeltikli Köyü Sitesi Adına;

Kayseri Hava İndirme Tugay Komutanlığında görev yapacak askerimiz Resul Koç’a şimdiden hayırlı teskereler diliyor, askerliğinin hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz…

Haber İrtibat Telefonu:

Feramis KOÇ (Babası) Cep Teli:  05535230805