Dolu Köyümüzü Kısmen Vurdu.

sel doluHafta içinde etkili olan dolu ve sağanak yağış Özköyler’deki bazı mahalleleri etkisi altına aldı, bir hayvan sele kapıldı, çok sayıda arazi dere yatağına dönüştü, kavun ve ekin tarlaları sular içinde kayboldu. 

 Geçtiğimiz hafta Sinanlı, Bumsuz ve Kutluhan Mahallelerimiz başta olmak üzere Bizim mahallemizi de (Çeltikli) kısmen olmak üzere çok sayıda Haymana Mahallesi, dolu ve sağanak yağışın etkisi altında kaldı.

Mahallemiz merasının Bel, Göl, Karaağaçlı, gezbe, kırkbiriken, arkaçlar ve darıpınar mevkiinde etkili olan dolu, ekili alanlara kısmen zarar vermiştir. Gerek İlçe Tarım Müdürlüğü’nden gelen hasar tesbit ekibi, gerekse özel sigorta şirketlerinden gelen görevliler mahallemiz ekili alanlarında yaptığı incelemede %20-25 hasar oranını belirlemiş olup, önümüzdeki günlerde toplanacak olan ilçe tarım komisyonunun kararıyla kesin sonuç çifçilerimize ilan edilicektir.

Mahallemiz ve Sitemiz Adına;

Haymana ve civar mahallelerinde etkili olan ve zarara yol açan yağmur ve dolunun bir daha olmamasını temenni eder, rabbim afatından korusun diyor, tüm çifçilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz…