“DİRİLİŞ, Ertuğrul Gazi”ye Haymana’dan Ziyaret.!

diriliş film setiKaymakam Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut, TRT 1 Ekranlarının vazgeçilmezlerinden “DİRİLİŞ” Dizisinin oyuncularını ziyaret ettiler.

TRT 1 Ekranlarında her hafta çarşamba günü yayımlanan “DİRİLİŞ ERTUĞRUL GAZİ” Dizisi yayına girdiği günden itibaren büyük ilgi görüyor.
Dizinin ilçemizi ilgilendiren en önemli kısmı ise Ertuğrul Gazi’nin Annesi Hayme Ana’nın olması ve Haymana ile bağdaştırılıyor olması..!

 Bu vesile ile İlçemiz Kaymakamı Turan Erdoğan ve Belediye Başkanımız Özdemir Turgut, Haymana’lı hemşerimiz TRT Mali İşler Daire Başkanı Aydın Koyuncu’nun çabalarıyla, dizi setini gezme şansı buldular.

Ziyarete Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztaş ve Dr. İsmet Canpolat’ın da eşlik ettikleri görüldü.
İstanbul Beykoz’da eski Kundura Fabrikasında çekimleri yapılan “Diriliş Ertuğrul” dizisinin setine Erdoğan ve Turgut bir tepsi baklava ile gittiler.
Haymana heyeti; dizinin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncuları ile görüştüler, Haymana isminin Hayme Ana’dan geldiğini dile getirerek, tüm ekibi kaplıcaları ile ünlü, Osmanlı’nın Anadolu’daki ilk uğrak yeri Haymana’ya davet ettiler ve ardından dizi yapımcı ve oyuncuları ile fotoğraf çektirdiler.
Daha sonra Kaymakam Turan Erdoğan ve Belediye Başkanı Özdemir Turgut uzun süre Dizi yapımcısı Mehmet Bozdağ ve başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile dizi üzerine sohbet ettiler.