Çeltikli’liler Altıpınar’da..!

çeltikliler altipinardaAltıpınar Mitinginde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek, Haymana’lılardan Yüzde 75 destek isterken, diğer taraftan Demokrat Parti Adayı Özdemir Turgut’a hitaben yaptığı konuşmada ise “bizden ayrılan tekrar gelemez” dedi.

17 Mart Pazartesi günü Altıpınar Köyü’nde yapılan mitinge Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek’in yanı sıra  Köyümüzden bir grup Çeltikli’liler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Coşkulu kalabalığa hitaben ilk konuşmayı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan yaparak şunları söyledi: “Öncelikle size Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Başbakan bir günde dört şehri geziyor. Bu kadar gecesini gündüzüne katan, sizin için çalışan, başka bir başbakan Türkiye’ye gelmedi. Soruyorlar nasıl dayanıyor diye… Makine olsa bozulur diyorlar… Biz de diyoruz ki, Başbakan bu milletin hayır duası ile ayakta duruyor. O yüzden hayır dualarınızı eksik etmeyin… 30 Mart’da seçime gidiyoruz. Bu seçim sadece yerel seçim değil, çok büyük önemi olan bir seçim. Bu seçim istikrar seçimi.” dedi ve ulusal gündem hakkında uzun bir konuşa yaptı.
çeltiklililer altipinardaAkdoğan’ın ardından Belediye Başkan Adayı Hacı Aysu konuşarak, coşkulu kalabalık karşısında mutlu olduğunu, Özdemir Turgut’un miting yapamadığını, kendilerinin Yenice’de dahi miting yapmayı düşündüklerini, Özköylerin Eniştelerini bağrına bastığını, burada büyük bir fark ile tüm partileri sandığa gömeceklerini, Emirlerin su sorununu çözemeyenlerin, bugün Haymana’yı idareye soyunduklarını dile getirdi.
Aysu’nun ardından (Haymana seninle gurur duyuyor) sloganları ile kürsüye çıkan Büyükşehir belediye Başkan Adayı Melih Gökçek ise şunları söyledi: “Değerli kardeşlerim seçimlere 2 haftadan az bir süre kaldı. İnşallah 30 Mart’tan sonra hem Haymana, hem Ankara, hem de Türkiyemizde, AK Partinin zaferini sizin dua ve desteğiniz ile ilan edeceğiz. Allah nasip ederse Büyükşehir Belediyesi tüm köylerimizin tarım ve hayvanıcılığına bakabilecek. Bunun için belediyenin şirketleri etrafımızdaki 17 çevre ilçede görevlendirilecek. Onlar hem yatırımları teşvik etsinler, hem yetiştirilecek olan ürünleri ve hayvancılığı yönlendirsinler, hem de ilçelere belli bir takım tesisleri kursunlar. Diyelim ki soğuk hava deposu, ambalaj tesisleri, küçük fabrikalar, bunları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 12 şirketi var, bu şirketler yapsın. Bu sayede de köylü daha çok kazansın. Açmış olduğumuz tesiste para kazanılmaya başlandığında köylüler bir an önce kooperatif kursun, biz belediye olarak o kooperatife devredelim, mal da sizin olsun, her şey de sizin olsun, siz para kazanın. Allah’ın izni ile bunları yapacağız. Özellikle burada tarım çok. Öte yandan Haymana’da özellikle termal turizmi teşvik edeceğiz. Ayrıca çıkan sıcak su ile termal seracalık yapacağız. Böylelikle hem ilçe, hem de köylü kalkındırılacak. Allah nasip ederse alt yapısı olmayan, içme suyu olmayan köy kalmayacak. Emirler Kesikkavağın suyu yokmuş. İlk yapacağımız iş size su getirmek olacak. çeltiklililer altipinardaAltıpınar Canımana arasında 10 km yol varmış, onların hepsini yapmak zaten bizim otomatikmen görevimiz. Ancak, biz geldik Haymana’ya şunu, şunu, şunu yapacağım. Herkes alkışlıyor, Allah razı olsun diyor. ama bunları Kazan da istiyor, Kızılcahamam da istiyor, diğerleri de istiyor. Eee hangisinden başlayacağız… En fazla oyu verenden başlayacağız. Hatırlayın geçen dönem yüzde 70 oy vermiştiniz. Şimdi yüzde 75 oyu verin çalışmalara hemen buradan başlayalım, bu kadar basit… Ha oy vermezsen hizmet gelmeyecek diye birşey yok. Gelecek Allah’ın izni ile ama sırada geriye kalma!.. Şimdi Emirler, Altıpınar, Canımana yüzde yüz oy verdi, bizim seçimden sonra ilk geleceğim yer buralar olacak ve  Selamün Aleyküm deyip, aha geldik diyeceğiz. Bir de şu var. Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyesini ayırmak yok. Hacı ile birlikte olacağız ki güçlü olacağız. Başka adaylar beni tanısa da tanımasa da partilicilik ayrı iş… Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinden eksilecek bir oy Tayyip Erdoğan’a haksızlık olur vebal olur. Onun için oyları bölmek yok. O yüzden ilçede de büyükşehirde de oyları AK Parti’de toplayacağız. Burada Vahit Hakbilen kardeşimizin emeği çok, kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah buraya da aynı hizmetler gelecek.” dedi.
Gökçek ayrıca Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut’a yaptığı göndermede ise şunları söyledi: “AK Partiden ayrılıp başka bir yerden aday oluktan sonra ben seçilince AK Parti’ye geçeceğim demek yanlıştır. Böyle birşeyin olması kesinlikle mümkün değil. AK Partide olan AK Partiden devam eder. Bizim bir tane adayımız var, başka aday olamaz. Bize geçmesi laf olarak doğru kabul edilemez. Bunu böyle bilin, herkese de yayın. Melih Gökçek söyledi deyin, ben alayım desem Başbakan kabul etmez. Bir insan AK Partili ise AK Parti’nin içinde mücadele eder… Ama küsmek ama ayrım yapmak, sen beni aday yapmadın ben gider başka yerden aday olurum, çekilirim dediğiniz zaman, bunun adı particilik değil, bunun adı şahsicilik olur, bunun kabul edilmesi mümkün değil…” dedi.
 Haber: Bu haber; http://www.haymanagazetesi.org’dan alıntıdır.